PlusLiga: Tomasz Fornal zostaje w ekipie Cerradu Czarnych Radom

Włodarze Cerradu Czarnych Radom jeszcze przed decydującymi spotkaniami w PlusLidze rozpoczęli budowanie składu na kolejny sezon. Po Dejanie Vincicu, kolejnym podstawowym siatkarzem, który zdecydował się pozostać w ekipie Wojskowych jest Tomasz Fornal. 21-letni siatkarz związał się kontraktem z radomskim klubem do końca sezonu 2018/2019.

 

 

Mistrz świata juniorów trafił do Radomia w sezonie 2016/2017 ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Jego ojciec, Marek Fornal, były reprezentant Polski, na początku lat 90-tych bronił barw Czarnych Radom. Młody przyjmujący swoją przygodę z siatkówką zaczął w UKS 22 Kraków. Później trafił do Hutnika Dobrego Wyniku, a następnie do szkoły w Spale.

Jestem bardzo zadowolony, że zostaję w Cerrad Czarnych Radom. W Radomiu czuję się bardzo dobrze i mam nadzieję, że nachodzący sezon będzie obfitował w jeszcze lepsze rezultaty dla klubu. – powiedział Fornal.

Ponadto Tomasz Fornal w 2015 roku roku bronił barw reprezentacji Polski kadetów, która odniosła pasmo sukcesów. Biało-czerwoni wygrali Olimpijski Festiwal Młodzieży, zdobyli tytuł najlepszej drużyny Europy i triumfowali w mistrzostwach świata. Co więcej, wraz z reprezentacją Polski juniorów sięgnął po złoto Mistrzostw Europy i Świata.

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / wks.czarni.pl
Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *