PlusLiga: Tomasz Kalembka zostaje w GKS-ie Katowice

PlusLiga: Tomasz Kalembka zostaje  w GKS-ie Katowice

Stabilizuje się skład katowickiego GKS-u. Kolejnym siatkarzem, który zdecydował się na dalszą grę w tym zespole jest Tomasz Kalembka.

 

25-letni środkowy bloku, Tomasz Kalembka, jest siatkarzem GKS-u Katowice od dwóch sezonów. Ma za sobą pierwszy rok gry w PlusLidze i będzie kontynuował grę również w kolejnym sezonie. W zakończonym sezonie  wystąpił we wszystkich 32 spotkaniach i zdobył w nich 201 punktów (115 atakiem, 58 blokiem i 28 zagrywką).

 

Sam zawodnik  tłumaczy, co zaważyło na podjęciu decyzji.

– Dobrze się czuję w Katowicach. Klub robi stałe postępy zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Jestem przekonany, że z roku na rok GieKSa będzie walczyła o coraz wyższe lokaty i chcę w tym uczestniczyć – powiedział Tomasz Kalembka po podpisaniu nowej umowy. – Duże znaczenie przy podjęciu decyzji miał fakt, że w Katowicach zostają trenerzy Piotr Gruszka i Andrzej Zahorski. To świetni fachowcy i cieszę się, że dalej będę mógł z nimi pracować – dodał Kalembka.

 

Włodarze klubu także wyrazili zadowolenie ze współpracy z siatkarzem.

– Tomek jest z nami od kilku lat. Miniony sezon potwierdził, że świetnie wywiązuje się ze swojej roli i że warto w niego inwestować. W przyszłym sezonie będziemy mieli czterech zawodników na pozycji środkowego i cieszę się, że jednym z nich będzie Tomek. To sprawi, że trener będzie miał większe pole manewru, ale przede wszystkim zwiększy to rywalizację o miejsce w składzie, a to wyjdzie na dobre zawodnikom i całej drużynie – ocenił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

 

Kalembka jest kolejnym zawodnikiem, z którym została przedłużona umowa. Nowe kontrakty z klubem  podpisali wcześniej Karol Butryn, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański oraz Adrian Stańczak.  W sztabie szkoleniowym nadal pozostają trener Piotr Gruszka i szkoleniowiec przygotowania fizycznego Andrzej Zahorski.

Źródło: inf.prasowa / gkskatowice.eu

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *