PlusLiga: Tomasz Kowalski starym-nowym rozgrywającym MKS-u Będzin

Kolejna niewiadoma odkryta w szeregach MKS-u Będzin. Ze Szczecina po kilkuletniej przerwie do gry w będzińskich barwach powraca Tomasz Kowalski. Rozgrywający będzie walczył o miejsce w szóstce na tej pozycji z Łukaszem Kozubem, który przedłużył kontrakt.

 

Tomasz Kowalski stanowił już o sile MKS-u w sezonie 2014/2015, gdy ten debiutował w elicie. Co ciekawe, wspomniane rozgrywki były również pierwszymi w PlusLidze dla mierzącego 203 cm wzrostu zawodnika. – Swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej wspominam bardzo miło. Wiadomo, jak to w sporcie, były lepsze i gorsze momenty, ale cieszę się, że niebawem ponownie zagram w Będzinie – powiedział siatkarz.

Rozgrywający jest wychowankiem Gwardii Wrocław, mającym w swoim CV również grę dla Asseco Resovii Rzeszów, KPS-u Siedlce, AZS-u Częstochowa i Stoczni Szczecin. Z Gwardią zdobył brązowy medal mistrzostw Polski młodzików, z Asseco Resovią mistrzostwo Młodej Ligi, a klubem z Siedlec wicemistrzostwo I ligi. Tomasz Kowalski ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. Z biało-czerwoną kadrą kadetów zajął IV miejsce w mistrzostwach Europy.

Coraz mniej niewiadomych w MKS-ie Będzin, a aktualny skład na kolejny sezon na chwilę obecną prezentuje się następująco:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący:

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal 

Libero: Michał Potera.

 

 

Źródło: mksbedzin.pl
Fot. plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *