PlusLiga: Trzy punkty zostają w Warszawie

ONICO Warszawa wygrywa we własnej hali z Akademikami z Olsztyna 3:1. Siatkarze Indykpol-u AZS-u Olsztyn, mimo prowadzenia w poszczególnych partiach i wygrania trzeciego seta, nie byli w stanie urwać nawet punktu warszawskiej drużynie.

Spotkanie rozpoczęło się wyrównaną grą po obu stronach siatki. Siatkarze popisywali się świetnymi atakami, ale również popełniali błędy na zagrywce. Niemal przez cały set, trudno było wskazać faworyta. W końcówce pokaz swoich umiejętności dał Jakub Kochanowski, dzięki któremu przyjezdni wyszli na dwupunktowe prowadzenie, przez co trener Stephane Antiga poprosił o czas dla swojej drużyny. Gospodarze szybko odrobili stratę punktową i to trener olsztynian prosił o przerwę. Nie pomogło to jednak gościom dogonić warszawian. Na zagrywce pojawił się Bartosz Kwolek, który zapisał na swoim koncie cztery asy serwisowe i dał swojej drużynie prowadzenie w tym meczu.

Początek drugiej partii to gra błędów, które szybciej udało się wyeliminować olsztynianom. Dobrą grą popisywał się Adrian Buchowski, dzięki czemu drużyna z Olsztyna wypracowała sobie czteropunktowe prowadzenie. Siatkarze z Warszawy nie zamierzali jednak odpuścić i zaczęli odrabiać straty. Przerwa na żądanie trenera Roberto Santilliego nie wybiła gospodarzy z rytmu, którzy sukcesywnie zdobywali kolejne punkty. Świetna gra Bartosza Kwolka i Wojciecha Włodarczyka w ataku, dała warszawskiej drużynie prowadzenie w meczu 2:0.

W trzeciej partii to siatkarze z Olsztyna grali główną rolę. Za sprawą Robberta Andringi, wyszli na pięciopunktowe prowadzenie i utrzymywali je przez niemalże cały set. Proszenie o czas i zmiany, wprowadzane przez trenera Stephane Antigę, nie pomogły gospodarzom wrócić na odpowiednie tory. Rozpędzeni Akademicy z Olsztyna powiększali swoje prowadzenie. Mimo, że warszawianie próbowali jeszcze odrabiać straty, przyjezdni nie dali odebrać sobie zwycięstwa w tym secie.

Przegrany trzeci set podziałał wyraźnie motywująco na siatkarzy z Warszawy, bo już na początku wypracowali sobie przewagę. Role wyraźnie się odwróciły – olsztynianie popełniali sporo błędów własnych, co tylko jeszcze bardziej napędzało warszawian, którzy wypracowali aż dziewięciopunktową przewagę. W końcówce siatkarze ONICO Warszawa popełniali sporo błędów własnych, a w drużynie olsztynian świetnie spisywał się Blake Scheerhoorn, dzięki czemu goście zdołali obronić aż siedem piłek meczowych. Punktowym atakiem  zakończył to spotkanie Antoine Brizard. MVP spotkania został Bartosz Kwolek, który zdobył dla swojej drużyny 18 punktów.

ONICO Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1

(25:22, 25:22, 20:25; 25:22)

MVP: Bartosz Kwolek

Składy drużyn:

ONICO Warszawa: Brizard, Kwolek, Wrona, Warda, Włodarczyk, Gjorgiew, Wojtaszek (L) oraz Vernon-Evans, Nowakowski, Firlej, Samica, Kowalczyk.

Indykpol AZS Olsztyn: Kochanowski, Hadrava, Andringa, Rousseaux, Woicki, Zniszczoł, Żurek (L) oraz Pliński, Buchowski, Kańczok, Makowski, Scheerhoorn.

Źródło: inf.własna/plusliga.pl