PlusLiga: W poniedziałek zapadną decyzje odnośnie przyspieszenia rozgrywek o mistrzostwo kraju

PlusLiga: W poniedziałek  zapadną decyzje odnośnie  przyspieszenia rozgrywek o mistrzostwo kraju

W poniedziałek dowiemy się, czy na prośbę trenera reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgiego, rozgrywki o mistrzostwo kraju zostaną przyspieszone.  Wówczas medalistów poznalibyśmy już 23 kwietnia.

Mając na uwadze fakt, że w Lidze Mistrzów nie ma już polskich reprezentantów, selekcjoner poprosił władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej o przyspieszenie rozgrywek o mistrzostwo Polski. Wypracowano już w tej sprawie kompromis ale ostateczne decyzje zapadną w najbliższy poniedziałek, po zakończeniu fazy zasadniczej PlusLigi.

 

Jak tłumaczy Wojciech Czayka, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – Selekcjoner poprosił, by spróbować skrócić rozgrywki, tak aby była szansa na wypoczynek dla reprezentantów. Do tej prośby podeszliśmy ze zrozumieniem, podobnie jak nasze kluby. Jedynym problemem jest dostępność hal w tych nowych terminach, dlatego z ostateczną decyzją musimy się wstrzymać do zakończenia fazy zasadniczej.

 

Jeśli doszłoby do zatwierdzenia tego pomysłu, wówczas rozgrywki PlusLigi zakończyłyby się w niedzielę 23 kwietnia, a nie jak wcześniej planowano 6 maja. Pierwsze mecze półfinału play-off rozegrane byłyby w dniach 8 i 9 kwietnia. Rewanże odbyłyby się 12 i 13 kwietnia. Nowy projekt kalendarza ligowego uwzględniałby rozegranie spotkań wielkiego finału w dniach 18 i 23 kwietnia.

 

Wszystkie mecze play-off rozgrywane są według zasad: za wygranie meczu 3:0 lub 3:1 drużyny otrzymują 3 punkty meczowe, za wygranie meczu 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a drużyna przegrywająca 1 punkt meczowy. Gdy stan rywalizacji w meczach, po rozegraniu drugiego spotkania wyniesie 1:1, o zwycięstwie w dwumeczu decyduje większa liczba punktów meczowych. Przy równej liczbie punktów meczowych będzie rozgrywany „złoty set” – tzn. set do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Źródło: plusliga.pl

 

                                       

                           

 

       

   

   

 

   

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *