PlusLiga: Weekend ciekawych spotkań, walka o czwartą lokatę trwa – zapowiedź 20.kolejki

PlusLiga: Weekend ciekawych spotkań,  walka o czwartą lokatę trwa – zapowiedź 20.kolejki

20.kolejkę PlusLigi zainaugurują spotkania w Bielsku i Będzinie a ciekawych konfrontacji nie zabraknie. W poniedziałek okaże się, czy i jak bardzo zmianie ulegnie tabela rozgrywek, której przewodzi Zaksa Kędzierzyn-Koźle przed Asseco Resovią i PGE Skrą Bełchatów.

 

O ile na czele tabeli plasują się faworyci ( Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia, PGE Skra Bełchatów), tak tuż za jej plecami trwa korespondencyjna walka o czwartą lokatę pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Indykpolem AZS Olsztyn. Ci pierwsi  powalczą już w piątek w sosnowieckiej hali o pełną pulę punktów, zaś podopieczni Andrei Gardiniego udadzą się do Częstochowy, gdzie w sobotę rozegrają spotkania ze słabo spisującym się i w dodatku osłabionym brakiem Pawła Adamajtisa  AZS-em.


Hala pod Debowcem w piątkowy wieczór będzie miejscem  starcia dwóch sąsiadów z  dołu tabeli – BBTS Bielsko-Biała i Łuczniczka Bydgoszcz. Dla której z drużyn punkty będą jak  dobra dawka tlenu ?  


W Warszawie spodziewany jest komplet publiczności na Torwarze w meczu pomiędzy ONICO AZS Politechniką Warszawską  a PGE Skrą Bełchatów. Inżynierowie  na pewno liczą na przerwanie złej passy oraz  będą chcieli „ wykorzystać” lekkie zmęczenie bełchatowian  spowodowane środowym występem w Lidze Mistrzów. Czy kibice poniosą siatkarzy Jakuba Bednaruka do zwycięstwa, przekonamy się już w sobotnie popołudnie.


Kielecki Effector zagra ponownie we własnej hali  i tym razem ugości GKS Katowice. Katowiczanie  mają za sobą niezły okres gry zaś siatkarze Effectora, pod wodzą nowego trenera, wciąż czekają na wygraną. Podkreślając podobny potencjał obu zespołów, można  spodziewać się dobrego meczu  a wynik jest sprawą otwartą.


Mistrzowie Polski idą jak burza na krajowych i europejskich parkietach. Czy  sił starczy im na Radomian, którzy  jadą do Kędzierzyna zajmując dzięki dobrym występom siódme miejsce w tabeli.


Do ciekawej konfrontacji dojdzie w niedzielę w Rzeszowie. Forma Pasów jest jak sinusoida a w dodatku na ich niekorzyść przemawia historia  spotkań z najbliższym rywalem – Cuprum Lubin. Lubinianie w poprzednim i obecnym sezonie regularnie radzili sobie z rzeszowskim  teamem. Gavin Schmitt i spółka powracają do własnej „ twierdzy”, by ponownie udowodnić kibicom, że zespół potrafi dobrze grać i wygrywać.


Kolejkę zakończy w poniedziałek telewizyjne spotkanie  w Szczecinie, gdzie miejscowy Espadon podejmie  LOTOS Trefl Gdańsk. Ekipa z Gdańska  została sprowadzona na ziemię w poprzedniej kolejce przez Zaksę ale już nie raz pokazała charakter na parkiecie. Podopieczni Mieszka Gogola  zapowiadają za to walkę do końca i o potrzebne punkty.


 [img title=””]media/storage/images/7a980c55759d7b4.jpg[/img]

 

Terminarz 20. kolejki:

 

3 lutego, godz. 18:00 BBTS Bielsko-Biała – Łuczniczka Bydgoszcz (TV)

3 lutego, godz. 19:00 MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel

4 lutego, godz. 14:45 ONICO AZS Politechnika Warszawska – PGE Skra Bełchatów

4 lutego, godz. 17:00 Effector Kielce – GKS Katowice

4 lutego, godz. 17:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom

4 lutego, godz. 17:00 AZS Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn

5 lutego, godz. 18:00 Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin (TV)

6 lutego, godz. 18:00 Espadon Szczecin – LOTOS Trefl Gdańsk (TV)

 

Źródło: opracowanie własne / plusliga.pl

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *