PlusLiga: weekendowa kolejka z hitem w Rzeszowie – zapowiedź 22.kolejki

PlusLiga: weekendowa kolejka z hitem w Rzeszowie – zapowiedź 22.kolejki

 

22.kolejkę PlusLigi zainaugurują spotkania w Szczecinie, Sosnowcu oraz Bielsku-Białej. W sobotę zostaną rozegrane zostaną natomiast mecze, które mogą zaważyć o układzie tabeli. PGE Skra Bełchatów podejmie u siebie zawsze waleczne Cuprum a  na zakończenie dnia w Rzeszowie starcie na szczycie z Jastrzębskim Węglem.

 

22.kolejka krajowych rozgrywek rozpocznie się w piątek. O godzinie 18.00 rozegrane zostaną trzy spotkania. Czarni Radom wyjechali do dalekiego Szczecina poszukać kolejnych punktów do ligowej tabeli, będzinianie goszczą u siebie siatkarzy Łuczniczki  zaś w Bielsku-Białej zostanie rozegrany mecz pomiędzy dwoma ekipami z dołu tabeli – BBTS-em i AZS Częstochowa.


Sobota dla kibiców siatkarskich zapowiada się interesująco. Najpierw na parkiet wybiegnie bełchatowska PGE SKRA, która  powróciła z porażką na koncie z włoskiej Modeny a w poprzedniej rundzie straciła punkt w Gdańsku i spadła na czwarte miejsce w tabeli. Ich przeciwnik  z Lubina łatwo poradził sobie w minionej kolejce  ze szczecińskim Espadonem i napewno myśli o zdobyciu kolejnych  oczek, gdyż w dalszym ciągu jest blisko czołówki.


Zajmująca bardzo wysoką, trzecią lokatę, drużyna z Olsztyna  rozegra mecz w Kielcach a mistrz Polski, który wciąż utrzymuje się na pozycji lidera tabeli podejmie u siebie GKS Katowice.


W Rzeszowie natomiast konfrontacja na szczycie pomiędzy Asseco Resovią a Jastrzębskim Węglem. Oba zespoły w tabeli dzielą cztery punkty  ale wygrana za pełną pulę jednego z nich  może „pomieszać” szyki pozostałym w tabeli. Podopieczni Andrzeja Kowala ledwie kilka dni temu , po walce, ulegli w tie-breaku w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów w Berlinie, zaś ekipa z dolnego Śląska w kapitalnym widowisku przed własną publicznością musiała uznać wyższość Zaksy.


Kolejkę zakończy niedzielne spotkanie w Warszawie pomiędzy ONICO AZS Politechniką Warszawską a  LOTOS-em Treflem Gdańsk. Drużyna z Pomorza  po dwóch porażkach z rzędu będzie upatrywała okazji do powrotu na zwycięskie tory. Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem Inżynierowie notują ostatni dobry okres gry.


 [img title=””]media/storage/images/65d23975d.png[/img]

 

Terminarz 22.kolejki:

 

17 lutego, godz. 18:00 Espadon Szczecin – Cerrad Czarni Radom

 

17 lutego, godz. 18:00 MKS Będzin – Łuczniczka Bydgoszcz (TV)

 

17 lutego, godz. 18:00 BBTS Bielsko-Biała – AZS Częstochowa

 

18 lutego, godz. 14:45 PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin (TV)

 

18 lutego, godz. 17:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice

 

18 lutego, godz. 18:00 Effector Kielce – Indykpol AZS Olsztyn

 

18 lutego, godz. 20:00 Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel (TV)

 

19 lutego, godz. 14:45 ONICO AZS Politechnika Warszawska – LOTOS Trefl Gdańsk

 

 

Źródło: opracowanie własne / plusliga.pl

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *