PlusLiga: Wicemistrz Polski bez punktów, niespodziewany wicelider tabeli – podsumowanie 7. kolejki

Za nami 7.kolejka Plusligi, która co prawda przyniosła jedną niespodziankę, za to najwyższej jakości. Jastrzębski Węgiel pokonał u siebie Asseco Resovię Rzeszów, nie dając wywieźć wicemistrzom Polski nawet punktu z Jastrzębia. Tym samym dotychczasowi liderzy tabeli spadają na czwarte miejsce.

W pierwszych dwóch setach gospodarze w zupełności zdominowali przyjezdnych, m.in. za sprawą świetnej gry Hidalgo Olivy, który do wysokiej skuteczności w ataku dołożył również trudną zagrywkę. Nękając przeciwników w przyjęciu, pozwolił Jastrzębianom na odrobienie strat w końcówce trzeciej partii, która jednak w ostateczności została wygrana przez Asseco Resovię. Mimo, że kolejny set zaczął się wyrównaną walką, w końcówce znowu gospodarze zdominowali wicemistrzów Polski i wygrywając czwartą partię dopisali do swojego konta cenne trzy punkty.

Na tym niespodzianki się kończą, ponieważ reszta faworytów wywiązała się ze swojej roli. Cuprum Lubin tylko na początku zdawał się postawić trudne warunki Skrze, jednak zespół z Lubina w końcówce pierwszej partii nie wytrzymał presji, co wykorzystali przyjezdni. Reszta spotkania przebiegła bez większych emocji, a Bełchatowianie wywieźli z Lubina komplet punktów bez straty seta.

Podobnie mecz wyglądał w Gdańsku, gdzie faworyci spotkania dali ugrać akademikom z Warszawy jednego seta, ale w pozostałych trzech pokazali swoją dominację. Siatkarze Politechniki chcieli zrehabilitować się w oczach swoich kibiców za ostatnią porażkę z zespołem z Częstochowy na własnej hali, jednak rzeczywistość zweryfikowała ich plany. Gdańszczanie dominowali w niemal każdym elemencie i odnieśli pewne zwycięstwo.

W kolejnym z meczów, Łuczniczka Bydgoszcz podejmowała MKS Będzin, jednak trzysetowe spotkanie nie dało kibicom wielu emocji. Poza pierwszą partią, mecz był jednostronny i dał gospodarzom cenne trzy punkty.

Z roli faworyta wywiązali się również siatkarze z Radomia. Mimo problemów z koncentracją w trzeciej partii, sięgnęli po pewne zwycięstwo nad Espadonem Szczecin. Tym samym przełamali złą passę, dopisując do swojego konta trzy punkty i awansując w tabeli na trzynaste miejsce.

Ciekawsze spotkanie miało miejsce w Częstochowie, gdzie gospodarze po zaciętym meczu pokonali BBTS Bielsko-Białą, dominując w samym tie breaku i wygrywając go 15:4. Jednym z bohaterów tego meczu był Łukasz Polański, który na początku tie-breaka nękał przeciwników swoją zagrywką, dzięki czemu akademicy zdobyli przewagę. Tą wygraną Częstochowianie przedłużyli zwycięską passę, zaczętą w Warszawie.

W Katowicach, gdzie GKS podejmował mistrzów Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, ponownie obyło się bez większych emocji. Mimo wyrównanej pierwszej partii, pozostałe dwie pewnie wygrali faworyci, tym samym wygrywając całe spotkanie 3:0.

W poniedziałek wieczorem AZS Olsztyn podejmował u siebie Effector Kielce. Było to ostatnie spotkanie 7. kolejki, które mimo zaledwie trzech setów, było dość wyrównane. Widać było determinację po obu stronach siatki, jednak to gospodarze lepiej zagrali w końcówkach, co pozwoliło im cieszyć się z cennych trzech punktów i awansu na niespodziewane drugie miejsce w tabeli. Zarówno Olsztynianie jak i Kielczanie mogą zaliczyć początek sezonu do udanych.

Wyniki 7. kolejki:

Jastrzębski Węgiel –  Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:20)

Cuprum LubinPGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 19:25, 19:25)

Cerrad Czarni Radom Espadon Szczecin 3:1 (25:20, 25:20, 27:29, 25:19)

Łuczniczka BydgoszczMKS Będzin 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

AZS CzęstochowaBBTS Bielsko-Biała 3:2 (16:25, 25:22, 25:23, 22:25, 15:4)

Lotos Trefl GdańskONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:20)

GKS KatowiceZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (26:28, 16:25, 20:25)

Indykpol AZS Olsztyn Effector Kielce 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)