PlusLiga: Wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle szykuje zmiany kadrowe

Zmiany kadrowe nie ominą wicemistrzów Polski. W szeregach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie zobaczymy już w następnym sezonie Maurice’a Torresa, Marco Falaschiego, Rafała Buszka, Korneliusza Banacha, Krzysztofa Zapłackiego i Aleksandra Maziarza. Do innych klubów zostaję wypożyczeni Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk.

 

Po roku gry w kędzierzyńskich barwach szeregi ZAKSY opuszczają Maurice Torres i Marco Falaschi. Portorykański atakujący wraz z rozwojem sezonu prezentował się coraz lepiej, będąc jednym z wyróżniających się zawodników naszego zespołu. Szczególnie zapadły nam w pamięć mecze fazy play-off Ligi Mistrzów czy półfinałowe rywalizacje plusligowe z Olsztynem. Maurice do ZAKSY przeszedł z klubu włoskiej Serie A i teraz wraca do Włoch. Nowym klubem Portorykańczyka będzie Kioene Padwa. Kolejnym zawodnikiem, który po tym sezonie zmieni PlusLigę na włoską Serie A jest Marco Falaschi. Po trzech sezonach w Polsce włoski rozgrywający zdecydował się wrócić na Półwysep Apeniński, w sezonie 2018/2019 Marco będzie występował w BCC Castellana Grotte.

Zmiany w składzie ZAKSY dotkną również przyjmujących i środkowych. Po kilku latach gry w naszym zespole barwy klubowe zmienia Rafał Buszek. Rafał do ZAKSY dołączył w 2015 roku, dwukrotnie z naszym zespołem sięgając po tytuł mistrzowski, zdobywając Puchar Polski. Kolejnymi zawodnikami, kończącymi kędzierzyńską przygodę są Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki.

Po sezonie 2017/2018 z ZAKSĄ rozstaje się manager zespołu – Tomasz Drzyzga, którego rolę przejmie już w tym sezonie wspierający nasz zespół – Wojciech Serafin. O nowych zawodnikach klub ma poinformować w swoim czasie w osobnych komunikatach.

 

Źródło: inf.prasowa / zaksa.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *