PlusLiga: Wojciech Grzyb nadal w barwach LOTOS-u Trefla Gdańsk

PlusLiga: Wojciech Grzyb nadal w barwach LOTOS-u Trefla Gdańsk

Lotos Trefl Gdańsk zatrzymuje kolejnego podstawowego zawodnika w składzie. Wojciech Grzyb podpisał nową umowę na rok z opcją przedłużenia o następny.

 

36-letni Wojciech Grzyb, jest jednym z najbardziej doświadczonych  środkowych w  PlusLidze i wciąż będzie reprezentował żółto-czarne barwy. Kontrakt ze środkowym, który z gdańską drużyną sięgnął po wicemistrzostwo kraju i Superpuchar Polski oraz występował w Lidze Mistrzów, został prolongowany o rok z opcją przedłużenia o kolejny.

Grzyb karierę rozpoczynał w Olsztynie, a najwięcej czasu spędził w Asseco Resovii Rzeszów, aż do początku sezonu 2014/2015, kiedy do gdańskiego zespołu trafił także włoski szkoleniowiec, Andrea Anastasi.

To bardzo ważny gracz, zarówno na boisku, jak i w szatni. Mimo 36 lat Wojtek wciąż potrafi grać na najwyższym poziomie i być filarem zespołu w bloku, ataku i zagrywce. W letniej przerwie nasz skład zostanie nieco przebudowany, ale cieszę się, że właśnie Grzyb zostanie w drużynie, gdyż jego doświadczenie może być kluczowe w procesie scalania zespołu i aklimatyzacji nowych siatkarzy – powiedział włoski trener LOTOS-u Trefla.

Wojciech Grzyb  dobrze się czuję w Trójmieście.

Gdańsk to piękne miasto, w którym siatkówka znakomicie się rozwija. Ostatni sezon wprawdzie nie był idealny, ale projekt drużyny na nowy sezon jest bardzo ciekawy i jestem przekonany, że w kolejnych rozgrywkach dostarczymy kibicom wielu emocji. Zżyłem się z fanami, z klubem, bardzo dobrze nam się tu mieszka i kto wie – być może Gdańsk będzie naszym miejscem również po zakończeniu mojej kariery – mówi Grzyb.

Ruchy transferowe i zmiany kadrowe nie omijają klubu z Pomorza. Nowa umowa została podpisana z trenerem Anastasim, następnie  szeregi LOTOS-u zasilili Piotr Nowakowski oraz Maciej Olenderek. Kibice z Trójmiasta pożegnali się z Piotrem Gackiem, który zakończył sportową karierę, Dmytro Pashytskyym, Bartoszem Gawryszewskim oraz Michałem Masnym.

Żółto-czarne barwy poza Wojciechem Grzybem nadal będą reprezentowali Damian Schulz, Mateusz Mika oraz Fabian Majcherski.

Źródło:  inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *