PlusLiga: wtorkowe Derby na korzyść Czarnych, środa z PlusLigą – zapowiedź 11.kolejki

PlusLiga:  wtorkowe Derby na korzyść Czarnych, środa z PlusLigą – zapowiedź 11.kolejki

PlusLiga nie zwalnia tempa. Liderującą Zaksę gonią PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów oraz Jastrzębski Węgiel. We wtorek i w środę kolejna okazja do zdobycia punktów. Derby Mazowsza  w Radomiu, ciekawe mecze w Jastrzębiu i Gdańsku – oto zapowiedź 11.kolejki.

Już dziś o 18 ruszyła 11.kolejka PlusLigi, którą rozpoczął ciekawy mecz w Radomiu, gdzie gospodarze podejmują ONICO AZS Politechnikę Warszawską. W derbach Mazowsza, starciu polskiej utalentowanej młodzieży, będącej  przyszłością reprezentacji, lepsi w czterech setach  okazali się  radomianie.

 

W najciekawszym spotkaniu tej rundy, Jastrzębski Węgiel podejmie Cuprum Lubin. Zarówno siatkarze z Lubina, jak i jastrzębianie spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, nawet lepiej niż można by się było tego spodziewać przed startem rozgrywek. To sprawia, że konfrontację obu drużyn bez wątpienia można nazwać meczem na szczycie. Na korzyść jastrzębian przemawia ostatnia wygrana z Lotosem Treflem Gdańsk, jednak zespół z Lubina, po ostatniej stracie punktów z dużo niżej notowaną drużyną z Radomia, z pewnością będzie bardziej zmotywowany, by wywieźć zwycięstwo z trudnego terenu. Zespoły bezpośrednio sąsiadują ze sobą w tabeli ale, choć gospodarze są lokatę wyżej, wynik zdaje się być sprawą otwartą.


W środę zostanie również rozegrany mecz między Lotosem Treflem Gdańsk a GKS-em Katowice. Będzie to powrót Marco Falaschiego do Gdańska. Oba zespoły mają coś do udowodnienia. Katowiczanie ulegli znacznie lepszej w tamtym spotkaniu PGE Skrze Bełchatów, a gospodarze po tie breaku musieli uznać wyższość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Spotkanie jest bardzo ważne w kontekście walki o grę w fazie play-off, gdyż oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce. Niewątpliwie rywalizacja w tym meczu zapowiada się niezwykle ciekawie.


Łuczniczka Bydgoszcz podejmuje przed własną publicznością  PGE Skrą Bełchatów. Gospodarze nie najlepiej zaczęli sezon i plasują się dopiero na trzynastym miejscu w tabeli, co stawia bełchatowian w roli niekwestionowanego faworyta.


Espadon Szczecin udaje się na Warmię i Mazury. Olsztynianie w tym sezonie wywiązują się z roli faworytów w spotkaniach ze znacznie niżej notowanymi rywalami. Choć szczecinianie w ostatniej kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo, wciąż na swoim koncie mają zaledwie pięć punktów i okupują przedostatnie miejsce w tabeli.


Rzeszowianie są z kolei  niekwestionowanym faworytem spotkania w Częstochowie.  Wicemistrz Polski wydaje się mieć kłopoty już za sobą, co zasygnalizowała sobotnia wygrana. Czy w tym spotkaniu możemy spodziewać się emocji ?


BBTS Bielsko-Biała podejmie mistrzów Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Bielszczanie, po ostatniej przegranej z Będzinem i wygranej Espadonu, spadli na ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jedynie pięciu punktów. Sytuacja odbiła się echem również w środowisku, bowiem zarząd klubu przyjąl dymisję trenera , Miroslava Palguta. Gospodarze  zagrają więc bez swojego pierwszego trenera.


Effector Kielce na swoim terenie  spotka się z MKS-em Będzin. Zarówno kielczanie jak i siatkarze z Będzina dobrze spisują się w tym sezonie, zajmując odpowiednio wysokie siódme i jedenaste miejsce w tabeli. Mimo ostatniej przegranej z akademikami z Warszawy, faworytem spotkania wciąż pozostają gospodarze, jednak będzinianie z pewnością mogą powalczyć o punkty.

[img title=””]media/storage/images/9687c88.png[/img]

Opracowała: Magdalena Kwaśniok

Źródło: inf.własna/plusliga.pl

 


Terminarz 11.kolejki:


30.11.2016, 18:00 Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin (TV)


30.11.2016, 20:00 Lotos Trefl Gdańsk – GKS Katowice


30.11.2016, 18:00 Łuczniczka Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów


30.11.2016, 18:00 Indykpol AZS Olsztyn – Espadon Szczecin


30.11.2016, 20:30 AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów (TV)


30.11.2016, 18:00 BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle


30.11.2016, 18:00 Effector Kielce – MKS Będzin

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *