PlusLiga: Wyjazdowe plany treningowe Espadonu Szczecin, który rozpoczął treningi w niepełnym składzie.

PlusLiga: Wyjazdowe plany treningowe Espadonu Szczecin, który rozpoczął treningi w niepełnym składzie.

Siatkarze Espadonu Szczecin także rozpoczęli cykl treningowy i budowanie formy na sezon ligowy. W planie przygotowań zespołu są przede wszystkim mecze kontrolne i turnieje przedsezonowe na wyjazdach.

Pierwsze spotkanie niepełnej drużyny odbyło się w środę, 2 sierpnia, a cykl treningowy zainicjowały testy medyczne, które będą ponowieone za kilka tygodni, w celu monitorowania postępów treningowych. Do zespołu w późniejszym okresie dołączy podstawowy rozgrywający, Eemi Tervaportti, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Estonii przed mistrzostwami Europy. Amerykański przyjmujący, Jeffrey Menzel, zjawi się w Szczecinie już w najbliższy weekend.

 

Połowa zespołu jest taka sama, jak w zeszłym sezonie, więc można powiedzieć, że jego trzon został zachowany – mówi o ruchach transferowych Michał Gogol, trener Espadonu. – Pojawiło się trochę nowych twarzy, ale w większości są to zawodnicy, z którymi gdzieś tam się znaliśmy czy mijaliśmy, gdy grali jeszcze w innych klubach. Teraz jest czas na to, żebyśmy dobrze się poznali. Na razie jesteśmy zbiorem indywidualności, który finalnie chcemy przekuć w drużynę.

 

Zespół czeka udział w grach kontrolnych, turniejach przedsezonowych, a większość spotkań odbędzie się na wyjazdach.

Przez pierwsze dwa tygodnie na pewno popracujemy trochę bardziej fizycznie. Później rozegramy serię meczów kontrolnych, z których większość odbędzie się na wyjazdach. Myślę, że planowany przez nas kalendarz sparingów jest bardzo ciekawy, ponieważ istnieje duża szansa, że w trakcie przygotowań zmierzymy się aż z trzema zespołami z Ligi Mistrzów – kończy szkoleniowiec Espadonu.

 

Źródło: inf.prasowa/volleyespadon.pl

Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *