PlusLiga: Kolejne zmiany w Treflu Gdańsk. Damian Schulz z dwuletnim kontraktem w Asseco Resovii Rzeszów

Kolejne zmiany kadrowe potwierdzili włodarze Trefla Gdańsk. Zespół opuszcza jego kapitan, reprezentacyjny przyjmujący, Mateusz Mika. Nowy kierunek obrał także MVP tegorocznego Pucharu Polski, Damian Schulz, który od przyszłego sezonu odpowiadał będzie wraz z Jakubem Jaroszem za atak w Asseco Resovii Rzeszów. 

 

Mateusz Mika z nadmorskim klubem związany jest od sezonu  2012/2013 (wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów), by następnie wyjechać do Francji i spróbować swoich sił za granicą. (2013/2014 w Montpellier UC). Kolejne cztery sezony  grał  ponownie w Treflu a z klubem  wywalczył z klubem srebro i brąz PlusLigi, dwa Puchary i Superpuchar Polski.

-Bardzo dziękujemy Mateuszowi za cały jego wkład w sukcesy Trefla Gdańsk – zarówno te najnowsze, jak i z sezonu 2014/2015 – walkę w każdym meczu, zaangażowanie i determinację. To bardzo dobry zawodnik, ale też wspaniały człowiek. W minionym sezonie pełnił rolę kapitana drużyny, a także został Ambasadorem Miasta Gdańska i w każdym z tych zadań świetnie się sprawdzał. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego kariery – zarówno w nowym klubie, jak i reprezentacji, do której powraca po rocznej przerwie” – powiedział Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Nieoficjalnie mówi się, że Mika  zasili szeregi  rzeszowskiego klubu, który tymczasem oficjalnie  ogłosił  zawarcie dwuletniej  umowy z Damianem Schulzem.

Pochodzący z Leborka Schulz z Treflem Gdańsk związany był od 2012 roku. Pierwsze dwa lata spędził grając na wypożyczeniu w drużynach z AZS UAM Poznań i KPS Siedlce. Stopniowo wprowadzany do zespołu Andrei Anastasiego przez dwa ostatnie sezony stanowił o sile ekipy z Gdańska. Schulz w sezonach 2016/17 i 2017/18 wystąpił we wszystkich pojedynkach Trefla Gdańsk. Za swoją dobrą postawę był dziwięciokrotnie wyróżniany statuetką MVP, a 501 punktów dało mu 4. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących sezonu 2017/18.

Dwukrotnie zdobył Pucharu Polski (2015, 2018), srebro (2015) i brąz (2018) Mistrzostw Polski, a także Superpuchar Polski (2015).

Nowy atakujący Pasów znalazł uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski.Debiut w biało-czerwonych barwach Damian Schulz zanotował w spotkaniu z Kanadą, zdobywając 7 punktów.

 

 

Źródło: inf.własna / assecoresovia.pl / treflgdansk.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *