PlusLiga: Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w walce o miejsca 7-11

Polska liga, jak powszechnie wiadomo, jest niezwykle rozbudowana. Stąd włodarze naszych rodzimych rozgrywek podjęli decyzję o maksymalnym, a jednak sprawiedliwym, przyspieszeniu fazy play-off – zespoły grające o miejsca 7-11 walczą o jak najwyższą lokatę w dwumeczach z możliwością złotego seta. Dzisiaj odbyły się pierwsze spotkania, z których zwycięsko wyszły zespoły z Warszawy, Zawiercia i Katowic, pokonując, odpowiednio, Cuprum Lubin, Cerrad Czarnych Radom i Stocznię Szczecin. Choć sportowo szczególnie ciekawa była rywalizacja ostatniej pary, która zakończyła się po tie-breaku, duża część kibiców z pewnością przyglądała się poczynaniom stołecznego zespołu – po utraconym w ostatniej kolejce awansie do pierwszej szóstki, w drużynie ONICO Warszawa doszło do zmian organizacyjnych. Z zespołem pożegnał się dotychczasowy dyrektor sportowy, Paweł Zagumny. Zamieszanie nie wpłynęło jednak na warszawian, którzy w Lubinie po czterech partiach wywalczyli zwycięstwo. Również w Zawierciu mecz zakończył się podobnym wynikiem, jednak tym razem, mimo wygranej przyjezdnych w secie otwarcia, na korzyść gospodarzy.

Cuprum Lubin – ONICO Warszawa 1:3
(18:25, 25:22, 17:25, 23:25)

MVP: Guillaume Samica