PlusLiga: Damian Schulz zmienia barwy klubowe. Zagraniczni zawodnicy także odchodzą z Trefla Gdańsk

W kolejnym sezonie w żółto-czarnych barwach nie zobaczymy TJ-a Sandersa, Daniela McDonnella oraz Brada Guntera. Kontrakty Kanadyjczyków i Amerykanina obowiązywały rok i nie zostały przedłużone. Barwy klubowe zmienia także podstawowy zawodnik i atakujący, Damian Schulz.

 

Wszyscy trzej zagraniczni gracze do Trefla Gdańsk trafili przed sezonem 2017/2018. Rozgrywający TJ Sanders, który nad Bałtyk przeniósł się z tureckiego Arkasu Izmir, wystąpił w minionych rozgrywkach w 36 spotkaniach, czterokrotnie zdobywając statuetkę dla najlepszego gracza meczu. Środkowy Dan McDonnell, dla którego był to pierwszy sezon w PlusLidze, zaprezentował się w 24 starciach, a swój najlepszy występ zanotował podczas meczu o brązowy medal w Olsztynie – zdobył wtedy 18 punktów, notując siedem punktowych bloków. Z kolei atakujący Bradley Gunter, który do stolicy województwa pomorskiego trafił z ligi estońskiej, na boisku w żółto-czarnych barwach prezentował się trzynastokrotnie. Umowy wszystkich trzech zagranicznych graczy obowiązywały rok i nie zostały przedłużone.

– Bardzo dziękujemy TJ-owi, Danowi oraz Bradowi za wszystkie spotkania rozegrane w barwach Trefla Gdańsk, ogromne zaangażowanie w codzienną pracę, a przede wszystkim wywalczone brązowy medal PlusLigi i Puchar Polski. Jesteśmy przekonani, że w Gdańsku kojarzyć się oni będą z tymi wspaniałymi sukcesami, a także ogromną otwartością w relacjach z fanami, za co także należą im się słowa uznania. Kontrakty zawodników obowiązywały rok i po rozgrywkach podjęliśmy decyzję o zmianach na tych pozycjach. Całej trójce życzymy powodzenia i wielu sukcesów w dalszej karierze, zarówno klubowej jak i reprezentacyjnej – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 

Źródło: inf.prasowa / treflagdansk.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *