PlusLiga: Zaksa i PGE Skra zagrają o mistrzostwo Polski

PlusLiga: Zaksa i PGE Skra zagrają  o mistrzostwo Polski

W środowy wieczór poznaliśmy uczestników finału tegorocznych rozgrywek PlusLigi. O mistrzostwo kraju powalczą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Zakończyły się także zmagania w niektórych parach o poszczególne miejsca.

Broniący tytułu zespół z Kędzierzyna zameldował się w finale po zwycięstwie nad Jastrzębskim Węglem.

ZAKSA Kędzierzyn- Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

MVP: Dawid Konarski

Wygrane dwa sety w  Hali Podpromie przesądziły o awansie PGE Skry Bełchatów i to trzecia ekipa z poprzedniego sezony powalczy o złote medale.

Asseco Resovia  Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 2:3 ( 25:21, 19:25, 25:21, 18:25, 8:15)

MVP: Bartosz Kurek

[img title=””]media/storage/images/45e6be8ea490d0.04 2_3[/img]

Olsztynianie piątą siłą PlusLigi. Do zajęcia tej lokaty wystarczyły wygrane dwa sety. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Indykpolu w czterech partiach.

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1(25:27, 25:23, 25:15, 25:22)
MVP:Ezeguiel Palacios

Tymczasem częstochowianie wygrywają pierwszą bitwę o 15.lokatę
AZS Częstochowa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:19,25:23,19:25, 16:25,15:7)
MVP: Bartłomiej Janus

Siatkarze Espadonu Szczecin przegrali rywalizację z MKS-em Będzin plasując się na bardzo dobrej, dwunastej pozycji w swoim inauguracyjnym sezonie w PlusLidze.
MKS Będzin – Espadon Szczecin 3:0 (25:23, 26:24, 25:15)
MVP: Dawid Woch

Źródło: opracowanie własne / plusliga.pl