PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle mistrzem Polski. PGE Skra Bełchatów ma srebro.Jastrzębski Węgiel z brązowymi medalami. Asseco Resovia czwarta

PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle mistrzem Polski. PGE Skra Bełchatów ma srebro.Jastrzębski Węgiel z brązowymi medalami. Asseco Resovia czwarta

W niedzielę poznaliśmy mistrza Polski i pozostałych medalistów. ZAKSA obroniła tytuł, srebrne krążki powędrowały  do PGE Skry Bełchatów a z brązu cieszył się Jastrzębski Węgiel. Czwarta lokata w tym sezonie dla Asseco Resovii Rzeszów.

 

Kędzierzynianie  wygrali drugie spotkanie finałowe i przed własną publicznością mogli się cieszyć z mistrzostwa kraju. Wraz z końcem sezonu z ZAKSĄ żegnają się Ferdinando de Giorgi i Oskar Kaczmarczyk, by pracować z reprezentacją. Zarówno Zaksa  jak i wicemistrz Polski, PGE Skra Bełchatów  uzyskały promocję do udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Nagroda za dobry sezon przypadła  w udziale  Jastrzębskiemu Węglowi, który  dwukroptnie pokonał w meczu o brąz Asseco Resovię Rzeszów i stanął na trzecim stopniu podium.


ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 0:3 (25:27,21:25,19:25)

MVP: Benjamin Toniutti

 [img title=””]media/storage/images/9e00072406f6.png[/img]

 

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (26:24, 25:17, 21:25, 26:28, 9:15)

MVP: Salvador Hidalgo Oliva

 

[img title=””]media/storage/images/dbb279.o4 2_3[/img]

 

 

Źródło: opracowanie własne

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *