PlusLiga: Zespół z Bydgoszczy gotowy na nowy sezon. Zmiany w strukturach klubu i nowi zawodnicy w zespole

Nowa nazwa i transfery – o przyszłości zespołu poinformowali na specjalnie zwołanej konferencji włodarze klubu znad Brdy. W sezonie 2018/2019 zespół przystąpi do rozgrywek PlusLidze pod nazwą CHEMIK BYDGOSZCZ. Poinformowano także o nowych twarzach w zespole – Raphael „Vinhedo” Margarido, Maksim Marozau i Bartłomiej Lipiński dołączyli do bydgoskiego teamu.

 

Raphael „Vinhedo” Margarido to doświadczony rozgrywający, który na swoim koncie ma grę w wielu klubach. Występował w najlepszych drużynach ligi brazylijskiej, m.in w Sadzie Cruzeiro i Sesi Sao Paulo, a ostatnie dwa sezony spędził w Benfice Lizbona. Gra w Polsce nie będzie dla niego nowością, ponieważ w sezonie 2011/2012 był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Brazylii oraz Portugalii. Dodatkowo zdobył złoto i srebro Klubowych Mistrzostw Świata. W 2011 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym Pucharu Panamerykańskkiego. Vinhedo reprezentował Brazylię we wielu rozgrywkach młodzieżowych.

 

 

 

Środkowy Maksim Marozau w swojej karierze występował na Białorusi oraz w rosyjskiej Superlidzea polskim kibocom jest znany z poprzedniego sezonu, gdzie grał w Dafi Społem Kielce.  Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Białorusi (2 złote i 2 srebrne).  Jest wychowankiem Szachtara Soligorsk, w którym spędził 7 sezonów. Środkowy jest również reprezentantem swojego kraju.

 

Bartłomiej Lipiński w minionym sezonie reprezentował barwy Pallavolo Azzurra Alessano występującego w Serie A2. Po roku spędzonym we Włoszech postanowił wrócić do Polski.  Swoją karierę siatkarską rozpoczął w Metrze Warszawa, skąd przeniósł się do SMS Spała. Następnie spędził dwa sezony w plusligowych zespołach (AZS Częstochowa i BBTS Bielsko Biała). Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski Juniorów i Kadetów oraz te wywalczone w Młodej Lidze(m.in. złoto w 2014r.). Bartek bronił również biało-czerwonych barw w kategoriach młodzieżowych.

 

Mateusz Witek występował w Młodej Lidze w barwach Politechniki Warszawskiej. Atakujący ma już na swoim koncie srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów z Metrem Warszawa oraz nagrodę indywidualną dla najlepszego atakującego turnieju.

 

 

 

 

Skład zespołu na sezon  2018/2019:

 

ROZGRYWAJĄCY :  Raphael „Vinhedo” Margarido, Piotr Sieńko

ŚRODKOWI :  Michał Szalacha, Maksim Marozau, Patryk Akala

ATAKUJĄCY:  Bartosz Filipiak,  Mateusz Witek

PRZYJMUJĄCY: Paweł Gryc, Bartłomiej Lipiński

LIBERO:  Adam Kowalski,  Kacper Bobrowski

 

SZTAB SZKOLENIOWY

Jakub Bednaruk –  I Trener

Przemysław Michalczyk –  II Trener

Tomasz Stasiak –  Trener przygotowania fiz., Fizjoterapeuta

Kamil Kwieciński – statystyk

 

Źródło: inf.prasowa / luczniczkabydgoszcz

Fot. Łuczniczka Bydgoszcz

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *