PlusLiga: Złoty sufit w Radomiu szczęśliwy dla gdańszczan

Podopieczni Andreei Anastasiego  wywożą z  hali ze złotym sufitem  trzy punkty. Gdańszczanie prowadzili już w setach 2:0, gdy kolejny raz dała o sobie znać 10-minutowa przerwa. Gospodarze podnieśli się w trzecim secie, wygrywając go do 16, ale  nie wystarczyło to na kontynuację dobrej passy.  Błędy w ataku radomian w końcówce czwartej partii (20:23) nie pozwoliły na przedłużenie meczu, który zakończył się po akcji w wykonaniu Mateusza Miki.

Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk   1:3

(18:25, 22:25, 25:16, 23:25)

MVP: TJ Sanders

Składy zespołów:

Cerrad Czarni Radom: Teriomienko, Żaliński, Ziobrowski, Droszyński, Huber, Fornal, Watten (libero) oraz Dolgopolow i Rybicki

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Sanders, Ferens, Schulz, McDonnell, Szalpuk, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec, Mika, Majcherski (libero), Gunter i Kozłowski

Źródło: inf.własna/plusliga.pl