PlusLiga: Zmiana klubu dla Wojciecha Sobali. W nowym sezonie zagra w GKS-ie Katowice

Doświadczony środkowy, Wojciech Sobala przenosi się w sezonie 2018/19 do Katowic. Jest kolejnym transferem potwierdzonym przez włodarzy Gieksy, po Dawidzie Ogórku i Tomasie Rosseaux.

 

W swojej karierze występował w Jokerze Piła, Siatkarzu Wieluń, Jastrzębskim Węglu, AZS-ie Częstochowa, AZS-ie Olsztyn, BBTS-ie Bielsko-Biała oraz ponownie w drużynie z Jastrzębia, w której spędził ostatnie sezony.

Mierzący 208 cm środkowy największe sukcesy święcił z AZS-em Częstochowa w barwach którego sięgnął po Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz europejski Puchar Challenge. Przed rokiem w barwach Jastrzębskiego Węgla zdobył brązowy medal PlusLigi.

– To siatkarz, jakiego potrzebowaliśmy. Wojciech posiada umiejętności nie tylko typowe dla środkowego, ale dysponuje również bardzo trudną zagrywką, o czym przekonaliśmy się także my w poprzednich latach. Jego przyjście z pewnością wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na środku siatki – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Powoli kształtuje się skład  zespołu prowadzonego przez Piotra Gruszkę. Poza nowymi  siatkarzami, swoje  umowy przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

 

Źródło: inf.prasowa / siatkowka.gkskatowice.eu
Fot. GKS Katowice

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *