PlusLiga: Zmiana na ławce trenerskiej w Zawierciu. Mark Lebedew powraca do PlusLigi

Znany dobrze polskim kibicom szkoleniowiec, Mark Lebedew, powraca do PlusLigi i w nowym sezonie zastąpi na ławce trenerskiej Emanuelle Zaniniego. Australijczyk, który największe sukcesy odnosił z berlińskim Recycling Volleys, spędził 2.5 roku w Jastrzębskim Węglu.

Pracując w Berlinie przez pięć sezonów (2010-2015) zdobył z tym klubem trzy złote oraz dwa srebrne medale mistrzostw Niemiec oraz sensacyjnie brązowy medal Ligi Mistrzów w 2015 roku. Po tym sukcesie objął stery jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów – Jastrzębskiego Węgla który prowadził przez 2,5 roku do stycznia 2018r. Największym sukcesem w tym czasie było zdobycie brązowego medalu PlusLigi w ubiegłym sezonie 2016/2017. Równocześnie trener Lebedew jest szkoleniowcem kadry narodowej Australii, z którą przygotowuje się obecnie do Ligi Narodów oraz tegorocznych Mistrzostw Świata. W przygotowaniach tych bierze również udział drugi trener Jurajskich Rycerzy, Dominik Kwapisiewicz.

Trener Lebedew jest Instruktorem Szkolenia Trenerów FIVB (Światowa Federacja Siatkówki), autorem wielu publikacji dotyczących szkolenia siatkówki i prelegentem na kursach trenerskich.

Prowadzi bardzo popularnego bloga siatkarskiego „At Home On The Court” (www.marklebedew.com).

Źródło: inf.prasowa / aluronvirtu.pl
Fot. aluronvirtu.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *