PlusLiga: Zmiany na ławce trenerskiej w Asseco Resovii Rzeszów. Rumuński szkoleniowiec Gheorghe Cretu zastąpi Andrzeja Kowala

Z uwagi na złe wyniki zespołu, Zarząd Asseco Resovii Rzeszów zdecydował się na radykalną zmianę już po 4.kolejce spotkań. Funkcję  pierwszego szkoleniowca podkarpackiego zespołu pełnił będzie rumuński trener, Gheorghe Cretu, który znany jest m.in z pracy w Cuprum Lubin.

 

Andrzej Kowal nie jest już trenerem Pasów. Asseco Resovia Rzeszów  nie może się poszczycić dobrym startem sezonu. Na 4 rozegrane mecze ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt i zamyka ligową tabelę. Włodarze klubu postanowili nie czekać i dokonać zmiany. Umowa nowego szkoleniowca obowiązywać będzie do końca sezonu.

Popularny Gianni Cretu jest bardzo dobrze znany polskim kibicom. W  sezonie 2010-2011 prowadził grę AZS-u Olsztyn, a w latach 2014-2017 był szkoleniowcem Cuprum Lubin. Wcześniej Rumun był trenerem m.in. VC Lennik, Fiorese Spa Bassano, Al Arabi Ad-Dauha i Biełogorje Biełgorod.

Z powodzeniem  od 2014 roku prowadzi też kadrę narodową Estonii. Dwukrotnie z estońską drużyną wygrał Ligę Europejską, a w 2017 otrzymał tytuł Trenera Roku w Estonii. Jako zawodnik Crețu wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Rumunii i Austrii. W roli szkoleniowca sięgał po złoty medal w lidze austriackiej.

Umowa, którą podpisaliśmy z trenerem Gheorghe Cretu obowiązuje nas do końca sezonu, ale powiedzieliśmy sobie, że obie strony liczą na dobrą współpracę i mają nadzieję, że będzie dłuższa i owocna – rozpoczął konferencję prasową Prezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. – Liczymy na zdecydowanie lepsze wyniki niż te obecne. Chcieliśmy dać drużynie nowy impuls, coś zmienić w związku z tym zdecydowaliśmy się zatrudnić Gheorghe Cretu na stanowisko pierwszego trenera. Jednym z głównych argumentów dla których zdecydowaliśmy się na zatrudnienie trenera Cretu było fakt, że doskonale orientuje się w naszej lidze, śledził wyniki. W Cuprum Lubin trener miał okazję współpracować z Marcinem Możdżonkiem,, który się wypowiadał o trenerze w samych superlatywach.

Na początku chciałbym powiedzieć, że dla mnie jest to olbrzymi honor pracować dla takiej drużyny, jak Asseco Resovia. Myślę, że wielu trenerów i pracowników byłoby bardzo szczęśliwych z możliwości pracy w takim klubie. Dla mnie to nowe wyzwanie, nowa sytuacja. Znam sytuację klubu, na bieżąco śledziłem wszystkie wyniki. W moim odczuciu, zespół posiada wszystko by osiągać dużo lepsze wyniki. Patrząc na tabelę, nie ma podziału na słabsze i mocniejsze zespoły. Jest wiele niespodzianek, każdy z każdym rywalizuje i do tej pory padło kilka zaskakujących wyników. W Rzeszowie pojawiłem się w poniedziałek wieczorem, dzięki czemu miałem możliwość rozmowy ze sztabem szkoleniowym, a także uczestniczenia w porannym treningu i krótkiej rozmowy z zawodnikami. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że jestem nie tylko trenerem, ale także ojcem, bratem dla zawodników, dlatego ta pierwsza rozmowa była dla mnie bardzo ważna. Przed nami niezwykle istotny pojedynek z Będzinem i na nim się teraz skupiamy. Musimy znaleźć swoją tożsamość, jako drużyna, bo indywidualnie mamy bardzo dobrych zawodników – powiedział nowy trener Asseco Resovii, Gheorghe Cretu.

 

Wraz z nowym trenerem do sztaby dołączy jego asystent, Alar Rikberg . Z zespołem żegna się Marcin Ogonowski. Reszta sztabu pozostaje bez zmian.

Źródło: inf.prasowa / assecoresovia.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *