PlusLiga: Zmiany w sztabie trenerskim mistrza kraju. Andrea Gardini po dwóch sezonach w ZAKSie przenosi się do Włoch

Trener mistrzów Polski po dwóch sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu postawił na zmianę otoczenia. Powróci do swojej ojczyzny, by poprowadzić  powracający do  włoskiej ekstraklasy zespół z Piacenzy.

 

Puchar Polski, awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, tytuł wicemistrza i wyczekiwane mistrzostwo kraju – tak prezentuje się dorobek Andrei Gardiniego w barwach ZAKSY. To właśnie podwójną koroną wywalczoną w tym sezonie włoski szkoleniowiec kończy współpracę z naszym klubem. – Jestem dumny z chłopaków. Ci zawodnicy są niesamowici. Zasłużyli na ten tytuł, robili świetną robotę przez cały sezon – po ostatnim meczu, dziękując drużynie za ten sezon mówił trener Gardini. Z powodów rodzinnych trener Gardini zdecydował się wrócić do ojczyzny, w kolejnym sezonie nie zobaczymy więc Włocha na ławce szkoleniowej klubu.

Do Kędzierzyna-Koźla Andrea Gardini trafił w 2017 roku, wcześniej przez trzy sezony ( w latach 2014-2017 prowadził Indykpol AZS Olsztyn. Pierwsze szlify w roli szkoleniowca Włoch zbierał natomiast u boku Andrei Anastasiego, jako asystent trenera reprezentacji Polski (2011-2013). Po zakończeniu siatkarskiej kariery Andrea Gardini (przez dwa sezony) pełnił również funkcję dyrektora sportowego klubu z Modeny.

Po ostatnim bardzo udanym sezonie pod wodzą Andrei Gardiniego klub złożył mu propozycję kontynuacji współpracy. Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata. Bardzo dziękuję mu za współpracę i życzę dalszych sukcesów zawodowych – dziękując trenerowi za zaangażowanie i wkład w sukcesy ZAKSY mówił prezes  klubu – Sebastian Świderski.

 

 

Źródło: inf.prasowa / zaksa.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *