PlusLiga: Znamy już trzeciego przyjmującego, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw ONICO Warszawy

PlusLiga: Znamy już trzeciego przyjmującego, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw ONICO Warszawy

Warszawski klub jest na finiszu kompletowania składu na następny sezon. Trzecim przyjmującym, który będzie bronił barw ONICO Warszawy jest francuski siatkarz, Guillaume Samica, który przedłużył kontrakt ze stołeczną drużyną.

35-letni przyjmujący występuje w stołecznym klubie od 2015 roku i przez ten czas stał się kluczową postacią ONICO Warszawy. Dla swojego zespołu zdobył 583 punkty (469 atakiem, 45 zagrywką i 69 blokiem) w 216 rozegranych przez Francuza setach. Nic więc dziwnego, że zespół ze stolicy postanowił przedłużyć owocną współpracę o kolejny rok. Duże znaczenie przyjmującego podkreśla Paweł Zagumny, dyrektor sportowy warszawskiego klubu: – Podpisaliśmy nową umowę z siatkarzem, bez którego nie wyobrażam sobie naszej drużyny. Samik będzie najstarszym i najbardziej doświadczonym graczem na pokładzie. Jesteśmy pewni, że pomoże nam nie tylko sportowo. Będzie dawał przykład młodszym kolegom.

ONICO Warszawa wciąż nie podała nazwiska przyjmującego, który obok Bartosza Kwolka, Wojciecha Włodarczyka i Guillaume’a Samici będzie odpowiadał za grę na lewym skrzydle w stołecznym zespole. – Zakontraktujemy jeszcze jednego przyjmującego, o personaliach będziemy jednak mówić dopiero po parafowaniu dokumentów – poinformował Paweł Zagumny. – Zdrowa rywalizacja wszystkim przyniesie korzyści.

Źródło: onicowarszawa.pl/inf.własna

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *