PlusLiga: Ofensywa transferowa w Stoczni Szczecin trwa. Nicholas Hoag nowym przyjmującym

Włodarze Stoczni Szczecin nie próżnują i ogłosili kolejny transfer. Tym razem szeregi Stoczni Szczecin zasilił reprezentant Kanady, Nicholas Hoag. Przyjmujący podpisał roczny kontrakt z zachodniopomorskim klubem.

Dziewiątym zawodnikiem, który znajdzie się w składzie na sezon 2018/2019 będzie Nicolas Hoag. 26-letni przyjmujący ubiegły sezon spędził we Włoszech, w zespole Diatec Trentino. Z tą ekipą dotarł do półfinału mistrzostw Italii, gdzie jego drużyna nieznacznie uległa późniejszemu mistrzowi – Sir Safety Conad Perugia. Podobnie było w Lidze Mistrzów, gdzie drogę do strefy medalowej zamknął jej inny włoski zespół – Cucine Lube Civitanova.

Choć w barwach Trentino Kanadyjczykowi nie udało się osiągnąć wymarzonych sukcesów, to wcześniejsze lata jego kariery przyniosły kilka cennych pucharów i medali. Szczególnie udany był okres spędzony na boiskach we Francji (2013-2016). W tym czasie Hoag reprezentował kolejno barwy Tours VB i Paris Volley, z którymi wywalczył trzy mistrzostwa kraju, dwa Puchary Francji i jeden Superpuchar Francji.

 

Kanadyjczyk jest podstawowym graczem w ekipie narodowej prowadzonej przez Stephana Antigę. Za jedno z większych osiągnięć należy uznać brązowy medal Ligi Światowej, który drużynie Kanady udało się wywalczyć w roku 2017, podczas turnieju finałowego w brazylijskiej Kurytybie.

 

Doświadczony zawodnik to szóste nowe nazwisko w ekipie Michała Mieszko Gogola. W nowym sezonie w barwach Stoczni zobaczymy nowy duet rozgrywających: Lukasa Tichacka i Łukasza Żygadłę a także Bartosza Kurka, Simona Van De Voorde oraz Mateja Kazijskiego. W zespole pozostają gracze, którzy bronili naszych barw w minionych rozgrywkach – Adrian Mihułka, Marcin Wika i Janusz Gałązka.

 

Źródło: inf.prasowa / kpsstocznia.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *