Polska organizatorem Klubowych Mistrzostw Świata 2017

Polska organizatorem Klubowych Mistrzostw Świata 2017

Polska zorganizuje FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Turniej odbędzie się w terminie 11-17 grudnia tego roku i uczestniczyć będzie w nim osiem najlepszych drużyn klubowych świata.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 rozgrywane w Polsce odbędą się w nowej formule. Faza grupowa rozegrana zostanie w dwóch miastach między 11 a 14 grudnia, a dwa najlepsze zespoły każdej z grup przeniosą się do innego miasta, by spotkać się w półfinałach i finałach. Po raz pierwszy odbędzie się specjalny mecz Legend Siatkówki, z udziałem byłych gwiazd największego formatu, a całość wydarzenia kończącego rok zwieńczy Gala FIVB. Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 będą całotygodniowym szaleństwem siatkarskim.

W turnieju udział weźmie osiem najlepszych drużyn klubowych świata, w tym mistrzowie Ameryki Południowej, Europy i Azji, mistrzowie kraju-gospodarza – Polski oraz ligowi mistrzowie dwóch najlepszych krajów z rankingu FIVB (na 31 grudnia 2016 r.), a także dwa zespoły z dzikimi kartami.

To będą najlepsze klubowe mistrzostwa świata zorganizowane do tej pory przez FIVB, a zakończenie roku będzie wspaniałą okazją by zaprezentować to, co w naszym sporcie najlepsze – mówił Prezydent Ary S. Graça. – Polska ma tradycję organizowania wybitnych wydarzeń siatkarskich, jak mogliśmy się przekonać podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, i oczekujemy kolejnego świetnego widowiska, z udziałem najlepszych zawodników świata, grających przy dopingu najlepszych kibiców na świecie.

FIVB, jako właściciel praw do wydarzeń siatkarskich o charakterze globalnym, wdrażając nowe zasady organizacji światowych turniejów przeprowadziła otwarty przetarg na organizację Klubowych Mistrzostw Świata. Najlepiej oceniona została oferta z Polski. Umowa podpisana została z Between Sports, będącą wiodącą agencją marketingu sportowego w Polsce. FIVB i Between Sports współpracowały już ze sobą, z sukcesem, podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Ulokowanie turnieju KMŚ w Polsce – kraju siatkarskich inspiracji, kreującym przyszłość tego sportu, było ważnym atutem oferty Between Sport w ogłoszonym przez FIVB przetargu.

Polska będzie czwartym w historii krajem goszczącym najważniejszy międzynarodowy turniej drużyn klubowych. Zawody w Polsce będą 13. odsłoną dorocznych rozgrywek, zapoczątkowanych w 1989 r. Brazylijska drużyna Sada Cruzeiro wygrało ostatnie dwie edycje i trzy z ostatnich czterech, rozgrywanych w ich kraju. Będzie to także powrót turnieju do Europy, w której gościł przez pierwsze trzy lata – gospodarzami trzech spośród pierwszych czterech edycji turnieju (1989-1992) byli Włosi, nim po 17 latach przerwy rozgrywki przeniosły się do Kataru, a następnie do Brazylii, gdzie odbyły się cztery ostatnie edycje.

Źrodło: pzps.pl

Fot.: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *