Powrót Krzysztofa Ignaczaka na parkiet! Mistrz Świata zagra w IBB Polonia Londyn

Powrót Krzysztofa Ignaczaka na parkiet! Mistrz Świata zagra w IBB Polonia Londyn


Dobra  informacja dla sympatyków Krzysztofa Ignaczaka. Doświadczony, były reprezentacyjny libero powraca do gry! Popularny „Igła” poinformował w Magazynie Polska 2017, że przyjął propozycję zagranicznego klubu i jeszcze w obecnym sezonie ąw barwach IBB Polonia Londyn.

 

Popularny “Igła” powraca jednak na parkiet. Jeden z najsłynniejszych polskich siatkarzy grających na pozycji libero założy koszulkę w barwach londyńskiego IBB Polonia.


Krzysztof Ignaczak z reprezentacją Polski wywalczył m.in. mistrzostwo świata (2014), mistrzostwo Europy (2009) oraz złoto Ligi Światowej (2012). Był również gwiazdą PlusLigi, reprezentując barwy AZS Częstochowa (2000-03), Skry Bełchatów (2003-07). Przez dziewięć sezonów  grał w Pasiaku w Asseco Resovii Rzeszów(2007-16). W maju ubiegłego roku skończył mu się kontrakt z drużyną z Podkarpacia i zakończył karierę zawodniczą. Nie było to jednak ostateczne pożegnanie z  wyczynową siatkówką.

 

– Zawsze powtarzałem, że chcę wyjechać za granicę. Na koniec mojej kariery nadarzyła się taka okazja. Po rozmowach telefonicznych z prezesem IBB Polonii Londyn pojawił się pomysł, by wzmocnić sygnał siatkówki na Wyspach, próbować budować ją marketingowo – powiedział Ignaczak w Magazynie Polska 2017.

 

IBB Polonia Londyn  jest wielokrotnym mistrzem Anglii w siatkówce. W minionym sezonie wywalczył dublet – mistrzostwo i puchar kraju. Klubem partnerskim Polonii jest PGE Skra Bełchatów, dzięki tej współpracy polscy kibice mogli podziwiać w Hali Energia grę londyńczyków w jednym z meczów CEV Challenge Cup (3:1 z węgierskim Fino Kaposvar SE).

 

Ignaczak potwierdził, że jego przygoda z siatkówką się jeszcze nie kończy– Nie wiem jeszcze na jakiej będę grał pozycji, prawdopodobnie na pozycji  libero, bo na atak się nie nadaję. Broni jednak nie składam, zobaczymy, jakie będą potrzeby. Nastawiamy się na to, by ładnie ubrać to medialnie i zachęcić tamtejszą Polonię do kibicowania i wspierania klubu. Chcemy pokazać, jak fajna potrafi być siatkówka – przyznał były libero reprezentacji Polski.

Źródło: polsatsport.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *