PP: Lotos Trefl Gdańsk w finale Pucharu Polski!

Lotos Trefl Gdańsk wygrywa w półfinale Pucharu Polski pokonując PGE Skrę Bełchatów.

PGE Skra Bełchatów Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 23:25, 27:25, 22:25)

MVP: Piotr Gacek

Bełchatowianie rozpoczynają pierwszego seta efektywnym atakiem Lisinaca (1:0). Facundo Conte wyrównuje wynik (2:2). Murphy Troy pewnie z prawego skrzydła (3:4). Sebastian Schwarz z przechodzącej (3:6). Michał Winiarski dotyka górnej taśmy i to zespół z Gdańska prowadzi na pierwszej przerwie technicznej (3:8). Skuteczny blok Grzyba (5:9). As serwisowy Mariusza Wlazłego (7:9). Mika atakuje po bloku przeciwnika (8:11). Wlazły z prawego skrzydła (11:12). Bartosz Gawryszewski psuje zagrywkę (13:13). Mateusz Mika z drugiej linii (14:15). PGE Skra Bełchatów prowadzi na drugiej przerwie technicznej po asie serwisowym Mariusza Wlazłego (16:15). Pojedynczy blok Michała Winiarskiego (17:18). Lisinac psuje zagrywkę (18:20). Schwarz kończy akcję (20:23). Autowy atak Michała Winiarskiego kończy pierwszego seta (20:25).

Efektywny blok Andrzeja Wrony rozpoczyna drugą partię meczu (1:0). Mika zagrywa w aut (2:2). Winiarski zatrzymany blokiem (3:5). Mariusz Wlazły wybija po bloku w aut (6:5). Troy z prawego skrzydła (6:8). Skuteczny atak Lisinaca (8:9). Schwarz skutecznie atakuje z lewego skrzydła (9:13). Mateusz Mika psuje zagrywkę (10:14). Błędy własne Skry powodują prowadzenie Lotosu na drugiej przerwie technicznej (12:16). Wojciech Grzyb skutecznie kiwa nad blokiem (13:18). Murphy Troy zatrzymany przez bełchatowski blok (15:19). Wojciech Włodarczyk skutecznie atakuje z lewego ataku (17:20). Marechal psuje zagrywkę (19:21). Włodarczyk atakuje po bloku w aut (21:22). Bełchatowianie psują zagrywkę i tym samym powodują zakończenie drugiego seta (23:25).

Gdańszczanie rozpoczynają trzeciego seta od zepsutej zagrywki (0:1). Lisinac skutecznie atakuje ze środka (3:1). Włodarczyk skutecznie z prawego ataku (7:3). Mariusz Wlazły zatrzymany przez blok rywali (7:5). Bełchatowianie mylą się w polu serwisowym (10:7). To samo czynią gdańszczanie (12:9). Schwarz skutecznie obija blok rywali (13:11). Wojciech Grzyb wyrównuje wynik spotkania asem serwisowym (15:15). Mateusz Mika z powodzeniem atakuje po bloku przeciwnika (17:17). Mariusz Wlazły trafia w boisko z prawego ataku (20:18). Wojciech Grzyb zatrzymany przez blok rywali (22:19). Schwarz skutecznie z lewego skrzydła (23:20). Nieudane zagranie Marechala (24:22). Udany blok gdańszczan (24:23). Mariusz Wlazły atakuje w aut (24:24). Lotos myli się w ataku czym daje zwycięstwo w trzecim secie PGE Skrze Bełchatów (27:25).

Schwarz udanie rozpoczyna czwartego seta (0:1). Mateusz Mika atakuje z 6. strefy (1:2). Włodarczyk psuje zagrywkę (3:4). Srecko Lisinac wyrównuje wynik z przesuniętej krótkiej (5:5). Skuteczna kontra bełchatowian doprowadza do przerwy technicznej (8:7). Mika rzuca piłkę w aut (10:9). Skra po raz kolejny psuje zagrywkę (12:12). Mariusz Wlazły przekracza linię 3. metra (13:15). Mika z lewego ataku (15:17). Udany blok ekipy z Gdańska (16:19). Murphy Troy kończy akcję Lotosu (16:21). Bartosz Gawryszewski efektywnie z krótkiej (20:23). Lisinac skutecznie w kontrze (22:23). Murphy Troy kończy mecz efektywnym serwisem (22:25). Lotos Trefl Gdańsk w finale Pucharu Polski!

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Conte, Wrona, Uriarte, Winiarski, Piechocki(L) oraz Tille(L), Marechal, Włodarczyk, Kłos, Brdjovic

Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek(L) oraz Czunkiewicz, Schulz, Ratajczak, Stępień

źródło: inf.własna