PP: Lotos Trefl Gdańsk zdobywa Puchar Polski!

Po walce w czterech setach lepsza okazała się drużyna z Gdańska i to ona wygrywa rywalizację o Puchar Polski.

Lotos Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:23)

Pierwszego seta otwiera Mateusz Mika efektywnie atakując z prawego skrzydła (1:0). Marco Falaschi psuje zagrywkę (3:1). Gdańszczanie skutecznie z drugiej linii (5:1). Schwarz zdecydowanie uderza po bloku rywali (7:2). As serwisowy Dawida Dryji (7:5). Ekipa z Gdańska prowadzi na pierwszej przerwie technicznej po ataku Troya z prawego skrzydła (8:6). Kiwka Fabiana Drzyzgi (9:8). Nowakowski ze środka (10:9). Bezpośredni punkt z zagrywki Pencheva (12:12). Jochen Schoeps atakuje w aut (15:13). Mateusz Mika skutecznie obija potrójny blok rywali (18:15). Piotr Nowakowski psuje zagrywkę (20:16). Rzeszowianie zdobywają punkt po długiej akcji (21:18). Troy blokowany przez rywali (22:20). Jochen Schops zdobywa punkt z prawego skrzydła (24:22). Marko Ivović przechodzi linię 9. metra i tym samym pierwszego seta wygrywają gdańszczanie (25:22).

Drugą partię rozpoczynają podopieczni Andrzeja Kowala (0:1). Udany blok rzeszowian (1:3). Piotr Nowakowski dotyka górnej taśmy (2:4). Gdańszczanie szybko odrabiają straty, wyrównując wynik drugiej partii (4:4). Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Asseco Resovia Rzeszów (5:8). Schwarz dotyka siatki (6:9). Wojciech Grzyb przedziera się przed podwójny blok przeciwników (7:10). Fabian Drzyzga psuje zagrywkę (9:12). Dawid Dryja efektownie zbija piłkę ze środka (10:14). Na drugiej przerwie technicznej Resovia prowadzi sześcioma punktami (10:16). Sebastian Schwarz wybija piłkę po rękach blokujących (12:16). Piotr Nowakowski punktuje z przechodzącej krótkiej (14:18). Troy zagrywa w siatkę (16:19). Troy blokowany przez pojedynczy blok rzeszowian (16:21). Mateusz Mika punktuje prawego skrzydła (19:22). Jochen Schoeps bez problemów omija pojedynczy blok ustawiony przez Falaschiego (20:23). Rzeszowianie pokonują zespół z Gdańska w drugim secie (21:25).

Marko Ivović rozpoczyna trzeciego seta (0:1). Bartosz Gawryszewski z przechodzącej (4:2). Murphy Troy omija podwójny blok (6:4). Bartosz Gawryszewski zatrzymany przez Dawida Dryję (6:6). As serwisowy Fabiana Drzyzgi daje prowadzenie Asseco Resovi Rzeszów na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Gdańszczanie wyprowadzają skuteczną kontrę i doprowadzają do remisu (9:9). Mateusz Mika skutecznie blokuje atak rywali (12:11). Piotr Nowakowski ze środka (14:13). Sebastian Schwarz doprowadza do prowadzenia Lotosu Trefla Gdańsk na drugiej przerwie technicznej (16:14). Murphy Troy myli się w ataku (16:16). Jochen Schops obija blok rywali (18:18). Rzeszowianie radzą sobie z pojedynczym blokiem (20:19). Rafał Buszek psuje zagrywkę (22:20). Skuteczna kontra gdańszczan (23:21). Schops zostaje zablokowany przy piłce setowej. Trzeciego seta wygrywają podopieczni Andrei Anstasiego (25:21).

Jochen Schops rozpoczyna czwartego seta zagrywką w aut (1:0). Paul Lotman obija ręce blokujących (2:2). Nowakowski myli się w polu zagrywki (3:4). Fabian Drzyzga zagrywa w siatkę (4:6). Resovia prowadzi na pierwszej przerwie technicznej (4:8). Mateusz Mika z lewego skrzydła (6:9). Skutecznie na lewym ataku Marko Ivović (8:11). Paul Lotman udanie kiwa blok rywali (10:14). Murphy Troy atakuje w siatkę (11:15). Wojciech Grzyb psuje zagrywkę doprowadzając do drugiej przerwy technicznej (13:16). Mateusz Mika wyrównuje wynik w czwartym secie (16:16). Marko Ivović przedziera się przez blok (18:18). Szczelny blok ustawiają gdańszczanie (20:19). Troy uderza z trzeciej linii (22:21). Wojciech Grzyb zagrywa w siatkę (23:22). Mika wybija piłkę po bloku (24:23). Lotos Trefl Gdańsk zdobywa Puchar Polski! (25:23).

Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek(L) oraz Czunkiewicz, Schulz, Stępień

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Ivović, Schöps, Drzyzga, Penchev, Dryja, Ignaczak (L) oraz Konarski, Tichacek, Lotman, Holmes, Buszek

źródło: inf.własna