Puchar Polski: pierwsze rozstrzygnięcia już w środę 4 stycznia

Puchar Polski: pierwsze rozstrzygnięcia już w środę 4 stycznia

W środę, 4 stycznia poznamy pierwsze rozstrzygnięcia w rywalizacji o Puchar Polski. Rozegranych zostanie bowiem osiem pojedynków. Ciekawie zapowiadają się szczególnie spotkania w  Rzeszowie czy w Warszawie. Okazję do pokazania się będą miały także dwa pierwszoligowe zespoły  – AZS PWSZ Stal Nysa oraz TSV Sanok.

 

Czas na powrót do gry po przerwie noworocznej. Pierwsza środa Nowego Roku  została zarezerwowana dla rozgrywek o Puchar Polski.

 

Pierwsze spotkanie rozpocznie się na warszawskim Ursynowie o godz. 16.00. Inżynierowie podejmą kielecki Effector. Obu drużynom ostatnio nie wiedzie się pomyślnie, dlatego wynik spotkania jest sprawą otwartą i będzie dobrą okazją do rehabilitacji dla któregoś z teamów.

 

Bardzo interesująco zapowiada się mecz w Rzeszowie. Pasy  od kilku kolejek nie zwalniają tempa, podobnie jak olsztynianie, którzy na pewno będą chcieli zrewanżować się za listopadową porażkę. Czy zdobędą Podpromie?

 

Szczeciński beniaminek po ostatnich roszadach w składzie i sztabie szkoleniowym czeka na wygraną. Będzie ku temu szansa w Lubinie, gdzie wynik starcia z podopiecznymi  trenera  Cretu wcale nie jest oczywisty.

 

Ubiegłoroczny tryumfator, PGE Skra  Bełchatów,  rozegra przed własną   publicznością mecz z beniaminkiem z Katowic, który już nie raz pokazał, że potrafi walczyć do końca.  O zdobyciu trofeum myśli również aktualny mistrz Polski, który spotka się w Kędzierzynie z  siatkarzami z  Będzina. W walce o udział w finale we Wrocławiu liczy się także  Jastrzębski Węgiel, który w wyniku losowania otrzymał rywala z Bielska Białej.

 

Do walki o Puchar Polski przystępują także dwa pierwszoligowe zespoły,  które po sześciu rundach  zajęły dwa pierwsze miejsca w tabeli. W długą drogę do Nysy wybiera się ekipa trenera Andreei Anastasiego, zaś  w Sanoku miejscowa drużyna ugości Cerrad Czarnych Radom. Mimo, że w obu przypadkach przeciwnicy są klasowi, to zarówno AZS PWSZ Stal Nysa jak i TSV Sanok  wcale nie stoją na straconej pozycji.

 

Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się w dniu 11 stycznia. Finał został zaplanowany na 14 – 15 stycznia i będzie rozegrany we Wrocławiu.

 

 

Pary 1/8 Pucharu Polski:

 

 

godz. 16.00 ONICO AZS Politechnika Warszawska – Effector Kielce

 

godz.16.30 Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn

 

godz. 18.00 Cuprum Lubin – Espadon Szczecin

 

godz. 18.00  PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice

 

Godz. 18.00 TSV Sanok – Cerrad Czarni Radom

 

Godz. 18.00 Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko – Biała

 

Godz. 18.30: Zaksa Kędzierzyn – Koźle – MKS Będzin

 

Godz. 19.00  AZS PWSZ Stal Nysa – Lotos Trefl

 


 

 Nadesłała: Monika Pliś

 

Źródło: inf.własna / plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *