Puchar Świata, a zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Puchar Świata, a zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

W Japonii zakończył się siatkarski Puchar Świata, w którym uczestniczyło pięciu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Cała piątka spisywała się w tym turnieju znakomicie. Największe powody do radości mieli z pewnością Zbigniew Bartman i Michał Kubiak. Wraz z polską reprezentacją zdobyli srebrny medal, wywalczając jednocześnie kwalifikację olimpijską do Londynu.

 

W ostatnim dniu turnieju Polska walczyła o złoty medal z reprezentacją Rosji. Po dramatycznym spotkaniu lepsi okazali się jednak Rosjanie wygrywając 3:2. W tym ostatnim spotkaniu zagrał Zbigniew Bartman, który występował w dwóch pierwszych setach i zdobył 11 punktów. Michał Kubiak w meczu z Rosją nie grał.

 

O wielkim pechu może mówić Michał Łasko. Reprezentacja Włoch zajęła w turnieju czwarte miejsce przegrywając awans olimpijski minimalnie gorszym stosunkiem setów niż Brazylia. Łasko prawie cały turniej prowadził w klasyfikacji na najskuteczniejszego gracza, ale ostatecznie zebrał w turnieju o trzy punkty mniej od Kubańczyka Hernandeza (Bartman zajął w tej klasyfikacji 9. lokatę). Także w klasyfikacji na najlepszego atakującego Łasce nagrodę indywidualną sprzątnął sprzed nosa Egipcjanin Abdelahy. W sumie jednak Łasko należał do najlepszych siatkarzy turnieju, zajął również wysoką dziesiątą lokatę wśród najlepiej blokujących siatkarzy turnieju.

 

Udanie występowali także Brian Thornton i Russell Holmes. Thornton zaczynał jako zmiennik Hansena, ale od połowy turnieju został pierwszym rozgrywającym reprezentacji USA. Holmes początkowo był nawet poza meczową 12, a w trakcie turnieju także wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie reprezentacji USA. Amerykanie przy dużym udziale jastrzębskich siatkarzy pokonali w przedostatniej rundzie Kubę, z którą o olimpijski awans będą walczyć w kontynentalnych kwalifikacjach. W klasyfikacji rozgrywających Thortnon zajął ósme miejsce wyprzedzając m. in. obu polskich siatkarzy na tej pozycji Zagumnego i Żygadłę.

 

źródło:jastrzebskiwegiel.pl. foto. Helena Pokus, helenapokus.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *