RANKING FIVB : Brazylia na szczycie, Polacy i USA ex aequo na drugim miejscu

RANKING FIVB : Brazylia na szczycie, Polacy i USA ex aequo na drugim miejscu

Brazylia, Polska i Stany Zjednoczone to czołowa trójka w zaktualizowanym  po Igrzyskach Olimpijskich przez FIVB rankingu. Reprezentacja Polski, mimo słabszego występu, utrzymała drugą pozycję, którą dzieli z siatkarzami USA.

Canarinhos zdobywając złoto Igrzysk Olimpijskich (100 punktów rankingowych) potwierdzają, że są na szczycie. Do tego dołożyli dobry występ w tegorocznej Lidze Światowej (srebro i 45 punktów).  Przewodzą tym samym stawce z 315 punktami. Tuż za nimi uplasowały się Polska i Stany Zjednoczone, które mają na swoim koncie po 268 oczek.

 

Biało-Czerwoni nie mogą zaliczyć tegorocznych występów w Igrzyskach Olimpijskich (50 punktów) i Lidze Światowej (38 punktów) do udanych, ale zdołali utrzymać  wysoką pozycję wicelidera. Świetny występ Amerykanów w RIO okraszony brązowymi medalami (80 punktów) pozwolił awansować w rankingu o trzy pozycje.

 

Na czwartym miejscu plasują się srebrni medaliści olimpijscy Włosi (256 punktów) zaś pierwszą piątkę zamykają Rosjanie (236 punktów), dla których również olimpijski wynik nie zrównał się z oczekiwaniami.

 

Poza dziesiątkę, którą zamykają Francuzi (142 punkty) i Serbowie (97 punktów) z racji braku udziału w Igrzyskach  wypadły Reprezentacje Niemiec i Bułgarii.

 

[img title=”Pierwsze 30 drużyn rankingu FIVB (22.08.16)”]media/storage/images/a462532a7.fivb[/img]

 

Źródło: inf.własna / fivb.com

Fot. fivb.com

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *