Reprezentacja: Ferdinando De Giorgi zwolniony z funkcji pierwszego trenera reprezentacji!

Jak poinformowano na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, środowe spotkanie zarządu przyniosło wiążące decyzje dla drużyny narodowej. Zarząd postanowił zakończył współpracę z włoskim szkoleniowcem, Ferdinando De Giorgim.

Środa była bardzo pracowita dla członków zarządu PZPS-u, którzy spotkali się, by przedyskutować sytuację seniorskiej reprezentacji mężczyzn. W szczególności zajmująca była kwestia niezadowalających wyników w zakończonym właśnie sezonie reprezentacyjnym – braku awansu do turnieju finałowego Ligi Światowej oraz fatalnego występu w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.

Po zapoznaniu się z szczegółowymi raportami i analizami samego sztabu szkoleniowego, a więc pracowników medycznych, pierwszego trenera oraz trenera przygotowania fizycznego, i po rozmowie z szkoleniowcem, zarząd podjął decyzję o zwolnieniu Ferdinando De Giorgiego z funkcji selekcjonera Polaków. Jak informują władze PZPS-u na oficjalnej stronie, zdają sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed seniorską reprezentacją i wobec nich niezwłocznie rozpoczną poszukiwania następcy Włocha.

Źródło: pzps.pl
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *