Reprezentacja: Istotna zmiana w kadrze seniorskiej na środku bloku. Karol Kłos poza pierwszą reprezentacją

Reprezentacja: Istotna zmiana w kadrze seniorskiej na środku bloku. Karol Kłos poza pierwszą reprezentacją

Istotna zmiana personalna w polskiej reprezentacji seniorów. Kolejny z mistrzów świata, jeden z najbardziej doświadczonych graczy na  pozycji środkowego bloku, Karol Kłos, nie weźmie udziału w przygotowaniach i samych mistrzostwach Europy Eurovolley Poland.


Karol Kłos, który jest jednym z najbardziej utytułowanych środkowych reprezentacji Polski, poinformował Jacka Kasprzyka – prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierza Sadalskiego – dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia PZPS oraz Ferdinando De Giorgiego – trenera reprezentacji mężczyzn, że ze względu na istotne względy osobiste nie będzie mógł wziąć udziału w przygotowaniach i turnieju EUROVOLLEY POLAND 2017.

[img title=”Karol Kłos podczas spotkania Polska – Rosja w Spodku, 15.06.2017″]media/storage/images/e8d0943e6.jpg[/img]

 

Siatkarz  PGE Skry Bełchatów jest kolejnym z doświadczonych mistrzów świata na tej pozycji, którego zabraknie na sierpniowych turniejach  organizowanych w naszym kraju (Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona nie  otrzymali powołania od selekcjonera).

Trener Ferdinando De Giorgi stawia na młodość. Do pomocy w treningach szkoleniowiec powołał Norberta Hubera, środkowego Mistrzów Świata U21. Przypomnijmy, że w Spale trenują aktualnie środkowi Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek oraz Łukasz Wiśniewski. Do tej ekipy dołączy także świeżo upieczony złoty kapitan juniorskiej kadry, Jakub Kochanowski.


Źródło:opracowanie własne / pzps.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *