Reprezentacja: Kilka ważnych siatkarskich imprez kadrowych w Polsce

 

Pierwsza okazja do wywalczenia olimpijskich przepustek do Tokio będzie w Polsce, Biało-czerwoni otrzymali organizację turnieju, który odbędzie się w dniach 9–11 sierpnia. Polacy zagrają w Ergo Arenie w Gdańsku z Francuzami, Słoweńcami i Tunezyjczykami. Wspomniane turnieje będą pierwszą okazją do uzyskania olimpijskiej kwalifikacji, a ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich to kontynentalny turniej, który odbędzie się w styczniu 2020.

Podział na grupy kwalifikacji do igrzysk olimpijskich mężczyzn:
Grupa A: Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko
Grupa B: USA, Belgia, Holandia, Korea
Grupa C: Włochy, Serbia, Australia, Kamerun
Grupa D: Polska, Francja, Słowenia, Tunezja
Grupa E: Rosja, Iran, Kuba, Meksyk
Grupa F: Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny

 

To będą wakacje, początek sierpnia i ten plażowicz i wczasowicz chciałby wieczorem zobaczyć coś ciekawego. To może być bardzo fajny turniej – powiedział w magazynie #7strefa prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Tydzień przed najważniejsza imprezą sezonu rozegrany zostanie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Tauron Arena ponownie ugości najlepsze siatkarskie ekipy świata (nie są znani jeszcze uczestnicy).

Pierwsza część sezonu to rywalizacja w Siatkarskiej Lidze Narodów. Polski turniej, w którym podopieczni Vitala Heynena zagrają z Brazylijczykami, Australijczykami i Amerykanami odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w katowickim Spodku.

 

 

Źródło: polstsport/ plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *