Reprezentacja: Kolejna porażka Polaków na EYOF

Za nami drugi dzień zmagań na XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, który nie przyniósł dobrych wiadomości. Polacy po trzysetowym meczu musieli uznać wyższość Rosjan.

Początek spotkania nie był łatwy dla polskich siatkarzy. Polacy szybko pozwolili wyjść swoim przeciwnikom na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymało się do pierwszej przerwy technicznej. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznej grze w bloku młodzi reprezentanci naszego kraju doprowadzili do remisu (12:12), jednak błędy w przyjęciu po polskiej stronie ponownie pozwoliły zdobyć Rosjanom przewagę, tym razem trzypunktową (14:17). Końcówka pierwszej partii to pokaz dominacji rosyjskich siatkarzy i festiwal błędów Polaków, który nie mógł się skończyć inaczej niż porażką w pierwszym secie.

Początek drugiej partii był niezwykle wyrównany. Rosjanie dwukrotnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Choć polscy siatkarze zdołali odrobić straty, to nasi przeciwnicy schodzili na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Całą środkową część seta Polacy musieli gonić wynik, jednak dzięki błędom Rosjan w ataku, na drugą przerwę techniczną to my zeszliśmy z minimalnym prowadzeniem. Przy stanie 18:18 rosyjscy siatkarze rozstrzygnęli długą akcję na swoją korzyść, dołożyli skuteczny blok i zdobyli dwupunktową przewagę. Polacy jednak zrewanżowali się Rosjanom skuteczną grą w bloku i świetną punktową zagrywką, dzięki czemu jako pierwsi mieliśmy piłkę setową. Błędy własne po polskiej stronie ostatecznie pozwoliły naszym przeciwnikom odrobić straty i pogrzebały szanse Polaków na wyrównanie stanu meczu.

Mimo porażki w poprzednim secie, Polacy nie stracili wiary w zwycięstwo i do 12 punktu grali z Rosjanami jak równy z równym. Później jednak błędy własne po naszej stronie i skuteczne kontry Rosjan sprawiły, że to oni zeszli na drugą przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem. Polakom niestety nie udało się odrobić tych strat i ponieśli drugą porażkę na XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

Już jutro o 16:30 zagramy ostatni mecz fazy grupowej z gospodarzami, reprezentacją Węgier.

Polska – Rosja 0:3 (18:25, 25:27, 20:25)

Składy drużyn:
Polska: Grygiel, Kapica, Adamczyk, Michalak, Rajsner, Czyrniański, Firszt, Sługocki, Zaguła, Prokopczuk, Jezierski, Szymura (L)
Rosja: Kuznetcov, Melnikov, Abaev, Kurbatov, Sapozhkov, Dirakev, Ivankov, Mineev, Krechetov, Spiridonov, Tetyukhin, Lyasov

Źródło: inf.własna/cev.lu