Reprezentacja: Kolejne zwycięstwo podopiecznych Dariusza Daszkiewicza

Reprezentacja: Kolejne zwycięstwo podopiecznych Dariusza Daszkiewicza

Za nami kolejny z trzech meczów kontrolnych podopiecznych Dariusza Daszkiewicza z Brazylijczykami. W drugim sparingu również zwyciężyli Polacy.

Mecze kontrolne z młodzieżową reprezentacją Brazylii to już ostatni sprawdzian kadry U23 przed zbliżającymi się mistrzostwami świata tej kategorii wiekowej. Ze spotkania w Twardogórze ponownie zwycięsko wyszli Polacy. 15 sierpnia Biało-Czerwoni rozegrają ostatni sparing z Canarinhos, by już następnego dnia polecieć do Kairu, gdzie od 18 do 25 sierpnia młodzi Polacy powalczą o mistrzostwo świata U23.

Warto przypomnieć, że przygotowania do turnieju docelowego musiały objąć także pracę nad przyzwyczajeniem młodych siatkarzy do nowych zasad gry – właśnie na mistrzostwach świata U23 osoby decyzyjne FIVB postanowiły przetestować eksperymentalne siatkarskie rozwiązania. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza będą musieli po zagrywce lądować przed linią dziewiątego metra, a mecze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym.

Drugi mecz kontrolny z reprezentacją Brazylii Polacy rozpoczęli w takim samym składzie jak wczoraj – Marcin Komenda, Kamil Semeniuk, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Mateusz Czunkiewicz (L). Dzisiaj jednak szansę gry dostali również zmiennicy.

Polska – Brazylia 4:1 (15:12, 15:7, 15:10, 10:15, 15:12)


Źródło: pzps.pl/inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *