Reprezentacja: Kraków gospodarzem trzech dużych siatkarskich imprez. XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Sezon reprezentacyjny zbliża się wielkimi krokami. Czas  na planowanie wakacyjnego kalendarza, w którym napewno warto uwzględnić Królewskie Miasto. Na  letniej, siatkarskiej  mapie to właśnie Kraków będzie miejscem,  w którym odbędą się trzy duże imprezy. Władze miasta oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Fundacji Huberta Jerzego Wagnera poinformowały o trzech dużych imprezach, które zagoszczą w stolicy Małopolski. Oprócz XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z udziałem reprezentacji: Polski, Francji, Kanady i Rosji (24-26.sierpnia), będą to: Siatkarska Liga Narodów (26-27.maja) i finałowy turniej Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

 

 

Dziękuję za znakomitą współpracę PZPS oraz władzom Krakowa – powiedział podczas konferencji prasowej prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz. – To turniej towarzyski, ale z drugiej strony – turniej o puchar ufundowany przez Prezydenta RP. Nasz turniej, to nie tylko siatkówka, ale wiele niespodzianek w całym Krakowie. Najlepsi kibice świata zasługują na takie show – dodał pomysłodawca i główny organizator turnieju.

Z kolei dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, zauważył po konferencji, że Memoriał na dobre zadomowił się w stolicy Małopolski. – Strasznie się cieszę, że Memoriał Huberta Jerzego Wagnera już czwarty raz będzie rozgrywany w Krakowie. Tak, jak prezes Mróz powiedział – powoli staje się to krakowska impreza. Kraków to chyba najpiękniejsze miasto w Polsce, a Memoriał Wagnera wrósł już w pejzaż polskiej siatkówki – dodał Kowal.

Po zakończeniu spotkania z mediami, Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podkreślał, że w Krakowie każdy kibic siatkarski znajdzie coś dla siebie. Każdej z wymienionych imprez będą bowiem towarzyszyły ogromne emocje. Sezon reprezentacyjny zapowiada się bowiem bardzo ciekawie. – Tam (w Lidze Narodów – przyp.red.) będzie taka ostra walka, selekcja i przyjrzenie się, co który z zawodników potrafi. Natomiast turniej Wagnera, to już będzie „doszlifowywanie” tego, co zawodnicy wypracowali na obozach w tym sezonie.

Pytany przed konferencją prasową o Memoriał Wagnera Vital Heynen, przyznał, że darzy olbrzymim sentymentem ten turniej. To podczas Memoriału przecież, pierwszy raz doświadczył wyjątkowych wrażeń, jakich dostarcza doping polskich kibiców. – Doskonale pamiętam Memoriał w Zielonej Górze. Bardzo mi się podobał, pamiętam szczególnie mecz z Polską i kłótnię z Andreą Anastasim. To był dla mnie ważny turniej, ponieważ chwilę później wystąpiłem z moim zespołem na Igrzyskach Olimpijskich, więc tym bardziej miło wspominam swój pierwszy kontakt z Waszą reprezentacyjną siatkówką. Zupełnie inne wspomnienia towarzyszą kolejnej edycji w Płocku. Dostaliśmy wtedy lanie od Polski i Rosji – to też znakomicie pamiętam, ale już nie z taką sympatią – wspominał jeszcze przed ostatnią wizytą w Polsce trener Heynen.

 

 

Źródło: inf.prasowa / Fundacja im. Huberta Jerzego Wagnera

Fot. Fundacja im. Huberta Jerzego Wagnera

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *