Reprezentacja – Liga Światowa 2017: Kolejna porażka Polaków

Reprezentacja – Liga Światowa 2017: Kolejna porażka Polaków

Za nami drugi mecz polskich siatkarzy w Warnie, po którym również musimy przełknąć gorycz porażki. Tym razem silniejsi okazali się mistrzowie olimpijscy, reprezentacja Brazylii.

Mecz od początku nie układał się pomyślnie dla Biało-Czerwonych. Polacy mieli trudności ze skończeniem ataków, czego nie ułatwiła duża ilość sytuacyjnych piłek, wymuszonych dobrą zagrywką Canarinhos. Polskim środkowym udało się znaleźć sposób na zatrzymanie brazylijskiej ofensywy dopiero pod koniec seta, gdy strata punktowa była już nie do odrobienia.

Na początku drugiej partii widoczna była poprawa gry polskich siatkarzy, ale nie wystarczyło to na rozpędzonych Brazylijczyków. Na pierwszą przerwę techniczną nasi rywale zeszli z trzypunktowym prowadzeniem, jednak Polakom udało się zminimalizować stratę do jednego punktu. Poprawa wyniku została wkrótce zniweczona, a Brazylijczycy ponownie powiększyli swoją przewagę, tym razem do czterech oczek. Polacy jeszcze parokrotnie zmniejszali straty, jednak błędy własne Biało-Czerwonych w kluczowych momentach dały Brazylijczykom pewne zwycięstwo również w drugiej partii.

Trzeci set rozpoczął się od dobrej gry Polaków, którym dość szybko udało się wyjść na prowadzenie. Lepsza skuteczność w ataku, kontrach i w bloku pozwoliły Biało-Czerwonym na zdominowanie Canarinhos. Na szczególną pochwałę zasługują zmiennicy, Artur Szalpuk i Grzegorz Łomacz, oraz Bartłomiej Lemański. Szalpuk z powodzeniem zastąpił Aleksandra Śliwkę, natomiast Łomacz poprowadził grę drużyny lepiej niż jego reprezentacyjny kolega, Fabian Drzyzga. Lemański imponował skutecznymi i efektownymi atakami, regularnością w zagrywce i znalazł sposób na zatrzymanie ofensywy mistrzów olimpijskich, co w dużej mierze przyczyniło się do pewnego zwycięstwa Polaków w trzeciej partii.

Choć Polacy dobrze rozpoczęli czwartego seta i prowadzili na pierwszej przerwie technicznej, gra Biało-Czerwonych nieco się pogorszyła, co wykorzystali Brazylijczycy. Polskim siatkarzom z pewnością w zachowaniu koncentracji nie pomogło zamieszanie ze zmianami, przez które Polacy musieli zagrać akcję bez rozgrywającego na boisku. Lepsza skuteczność w kontrach Canarinhos i więcej błędów własnych po polskiej stronie ostatecznie pozwoliły wygrać Brazylijczykom czwartego seta, a w konsekwencji cały mecz.

[img title=””]media/storage/images/4cda05.06 3_1[/img]

Brazylia – Polska 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:19)

 

Składy:
Brazylia
: Lucarelli, Bruno, Souza A., Lucas, Mauricio, Buiatti, Brendle (L), Thales (L), Eder, Radke, Rodriginio

 

Polska: Konarski, Łomacz, Szalpuk, Lemański, Bieniek, Kurek, Śliwka, Zatorski (L), Wojtaszek (L), Muzaj, Kłos, Drzyzga


Źródło: inf.własna/worldleague.2017.fivb.com

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *