Reprezentacja – Liga Światowa 2017: Rafał Buszek za Łukasza Kaczmarka w składzie na turniej Ligi Światowej w Katowicach i w Łodzi

Reprezentacja – Liga Światowa 2017: Rafał Buszek za Łukasza Kaczmarka  w składzie na turniej Ligi Światowej w Katowicach i w Łodzi

Rafał Buszek za Łukasza Kaczmarka – Ferdinando de Giorgi dokonał jednej zmiany w składzie reprezentacji Polski na turnieje Ligi Światowej w Katowicach i w Łodzi, które zakończą fazę interkontynentalną i zadecydują o tym, czy Biało-Czerwoni wezmą udział w finałowej potyczce w Kurytybie.

Przed polską reprezentacją ostatnie trzy spotkania fazy interkontynentalnej, które  zadecydują o tym, czy Biało-Czerwonych ujrzymy w turnieju finałowym w Kurytybie. Po sześciu meczach podopieczni Ferdinando de Giorgiego  plasują się na 5.miejscu w I Dywizji, które na chwilę obecną gwarantuje przepustkę do Final Six. Pewni występu w Brazylii są tylko gospodarze turnieju oraz aktualni mistrzowie Europy, Francuzi. Trójkolorowi narazie nie mają sobie równych i nie zaznali żadnej porażki.

[img title=”Fot.pzps.pl”]media/storage/images/9fabeb267.jpg[/img]

Wszyscy jesteśmy tutaj po to żeby zakwalifikować się do turnieju finałowego i pojechać do Brazylii, również my. W Katowicach zawsze grało nam się dobrze i mam nadzieję, że tak będzie również tym razem i wykorzystamy tę szansę, i pojedziemy do Brazylii – potwierdza kapitan Biało-Czerwonych, Michał Kubiak.

Jeśli chodzi o moją kontuzję to nie jest najlepiej, ale ze sztabem medycznym robimy wszystko żeby doprowadzić nogę do stanu używalności. Zrobię wszystko, aby pomóc zespołowi. Bez leków przeciwbólowych się nie obędzie, ale zrobię co w mojej mocy – kwituje optymistycznie przyjmujący.

 

Ferdinando De Giorgi, trener reprezentacji Polski wyraził zadowolenia z gry przed polskimi kibicami.

Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy zagrać w Polsce przed naszą fantastyczną publicznością. Jestem przekonany, ze kibice pomogą nam swoim dopingiem zarówno w Katowicach i Łodzi. Gramy z trzema silnymi zespołami, z którymi spotkania są zawsze wyzwaniem. Mamy jednak nadzieję, że z pomocą kibiców uda nam się zwyciężyć. Jesteśmy skoncentrowani przede wszystkim na poprawie jakość naszej gry i skupiamy się tylko na najbliższym meczu – powiedział szkoleniowiec i pożyczył wszystkim drużynom powodzenia w turnieju.

W składzie na turnieje w Katowicach i Łodzi zaszła jedna zmiana. W miejsce Łukasza Kaczmarka powraca nieobecny w Warnie przyjmujący Rafał Buszek.

Pierwszym rywalem będzie odmłodzona reprezentacja Sbornej (Katowice, czwartek 15.06, godz.20.15) Następnie w Łodzi nasi siatkarze zagrają z Iranem (sobota 17.06, godz.20.15) i z reprezentacją Stanów Zjednoczonych (niedziela 18.06, godz.20.15).


Skład reprezentacji Polski na III turniej rundy interkontynentalnej Ligi Światowej w Polsce:

 

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Bartłomiej Lemański  

                           
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj      

                                     
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Rafał Buszek

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Źródło: oprac.własne / pzps.pl

Fot.pzps.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *