Reprezentacja: Niepokonani polscy juniorzy zostali mistrzami świata!

Reprezentacja: Niepokonani polscy juniorzy zostali mistrzami świata!

Mistrzowie Europy i świata kadetów, złoci medaliści czempionatu starego kontynentu w kategorii juniorskiej pozostaną niepokonani! To już kolejny tytuł siatkarzy, którzy na arenie międzynarodowej nie przegrali nawet meczu!

 

[img title=”Fot.FIVB”]media/storage/images/e78c2b9a.jpg[/img]

 

Set otwarcia nie zaczął się zbyt dobrze dla polskich siatkarzy, którzy nie umieli się przebić przez kubański blok. Brak skuteczności w ataku zaowocował niewielką stratą na pierwszej przerwie technicznej, jednak Kubańczycy szybko stracili przewagę na rzecz Polaków. Sporo błędów własnych po stronie naszych przeciwników i świetne prowadzenie gry przez Łukasza Kozuba w kontratakach dało nam wysokie, czteropunktowe prowadzenie (19:15), którego polscy siatkarze nie stracili do końca seta.

 

W drugiej partii Polacy od samego początku narzucili własny styl gry przeciwnikom, dzięki czemu szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Świetna zagrywka naszego kapitana, Jakuba Kochanowskiego, powiększyła przewagę Polaków do ośmiu punktów (13:5). Polscy juniorzy, grając koncertowo, dali ugrać Kubańczykom zaledwie dziesięć punktów!

 

Trzeci set, choć już nie tak efektowny, również był pod pełną kontrolą polskich juniorów, którzy ostatnią partię rozpoczęli od prowadzenia 8:6. Dokładne przyjęcie, świetne rozegranie Kozuba i niesamowita skuteczność w ataku całej drużyny przypieczętowały ogromny sukces polskich siatkarzy. Jesteśmy mistrzami świata juniorów!


Polska – Kuba 3:0 (25:20, 25:10, 25:19)


Składy zespołów:


Kuba: Suarez (15), Castro (7), Hernandes (6), Arredondo (3), Rojas (1), Alvarez, Rubiera (libero)  oraz Arce (1), Herrera i Cabrera.


Polska: Kwolek (12), Ziobrowski (12), Kochanowski (10), Fornal (10), Huber (6), Kozub (1), Masłowski (libero) oraz Gil i Jakubiszak.


Źródło: inf.własna
Fot.: fivb.com

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *