Reprezentacja: Pewne zwycięstwo Polaków w meczu z Węgrami

Na zakończenie fazy grupowej EYOF polscy kadeci zwyciężyli w meczu z gospodarzami, reprezentacją Węgier. Mimo zwycięstwa, Polaków najprawdopodobniej zabraknie w półfinale XIV Letnim Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Początek spotkania nie wyglądał najlepiej w wykonaniu polskich siatkarzy. Młodzi reprezentanci naszego kraju mieli problemy ze skutecznością w ataku, co w kontrach wykorzystywali Węgrzy. Choć na pierwszej przerwie technicznej Polacy mieli już dwa punkty straty, dzięki dobrej zagrywce w środkowej części seta doprowadzili do remisu (13:13). Nasi siatkarze poprawili grę na siatce i to oni wygrywali na drugiej przerwie technicznej jednym punktem. Dzięki skutecznej zagrywce powiększyli przewagę do pięciu oczek (16:21) i prowadzenia nie oddali do samego końca pierwszej partii.

Pewne zwycięstwo w secie otwarcia wyraźnie uskrzydliło polskich kadetów. Na początku drugiej partii Polacy wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (5:1), którego nie oddali do pierwszej przerwy technicznej. Choć Węgrzy parokrotnie zbliżali się do biało-czerwonych na dystans dwóch punktów, polscy siatkarze utrzymali koncentrację, wciąż nękając przeciwników w przyjęciu. W końcowej części seta Polacy pozwolili Węgrom odrobić parę punktów straty, jednak ostatecznie wygrali drugą partię, a tym samym powiększyli prowadzenie w meczu.

Trzeci set nie zaczął się dobrze dla polskich siatkarzy, którzy kolejną partię rozpoczęli od dwupunktowej straty (3:1). Biało-czerwoni zdołali jednak doprowadzić do remisu (5:5), a na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już dwoma oczkami. Dzięki skuteczności w ataku i zagrywce Polacy systematycznie powiększali prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Mimo pewnego zwycięstwa w ostatnim meczu fazy grupowej, Polacy nie zagrają w półfinale EYOF.

Węgry – Polska 0:3 (19:25, 20:25, 16:25)

Składy drużyn:
Węgry: Lukács, Szabó B., Szabó F., Szabó M., Csizmadia, Hartyányi, Fülöp, Horváth, Kiss Marcell, Flachner, Móró, Kiss Máté
Polska: Grygiel, Kapica, Adamczyk, Michalak, Rajsner, Czyrniański, Firszt, Sługocki, Zaguła, Prokopczuk, Jezierski, Szymura (L)

Źródło: inf.własna/cev.lu