Reprezentacja: Pewne zwycięstwo Polaków w mistrzostwach świata U23

W trzecim meczu mistrzostw świata U23 Polacy zmierzyli się z reprezentacją Meksyku. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza do zwycięstwa w tym spotkaniu potrzebowali niespełna godziny.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany (4:4), jednak skuteczna gra w bloku Polaków dała im dwupunktową przewagę (6:8). Błędy w ataku Biało-Czerwonych pozwoliły Meksykanom nawiązać kontakt punktowy (8:8), jednak z pomocą ponownie przyszedł punktowy blok (8:11). Trudna zagrywka pozwoliła podopiecznym Dariusza Daszkiewicza wyprowadzić skuteczne kontry, a w konsekwencji wypracować pierwszą piłkę setową (8:14), którą Polacy bezbłędnie wykorzystali.

Początek drugiej partii, przeciwnie do seta otwarcia, od razu pokazał, kto będzie faworytem tej części meczu. Polacy, po autowych atakach Meksykanów, wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:6). Przeciwnicy odstawali od Biało-Czerwonych w każdym z siatkarskich elementów, dzięki czemu gra Polaków się nakręcała (5:11). Brak skuteczności w ataku meksykańskich siatkarzy pozwolił Polakom na urozmaiconą grę w kontratakach, którą najpierw prowadził Jan Firlej, a później, po podwójnej zmianie, Marcin Komenda. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza dominowali w tej partii od początku do końca.

Również w trzecim secie, mimo wyrównanej gry w kilku pierwszych akcjach, Polacy szybko wypracowali sobie przewagę. Świetna zagrywka Jarosława Muchy dała Biało-Czerwonym trzypunktowe prowadzenie (3:6), które polscy siatkarze powiększyli do sześciu oczek dzięki świetnej grze w bloku (5:11). Błędy w ataku Meksykanów dały Polakom piłkę setową (6:14), a Biało-Czerwoni wykorzystali czwartą szansę na zakończenie seta.

Początek czwartej partii pokazał, że ten set będzie już tylko formalnością. Trudna zagrywka Polaków i świetna gra w bloku Jarosława Muchy dały Biało-Czerwonym czteropunktowe prowadzenie (0:4). Choć Meksykanie zmniejszyli dystans punktowy do dwóch oczek (6:8), Polacy odzyskali koncentrację (6:10). Trener Daszkiewicz ponownie wykorzystał podwójną zmianę, tym samym pozwalając na grę obu rozgrywającym i atakującym, Kamilowi Semeniukowi i Bartłomiejowi Lipińskiemu. Polacy pewnie wygrali czwartego seta, tym samy triumfując w całym meczu

Meksyk – Polska 0:4 (8:15, 8:15, 10:15, 10:15)

Polska: Komenda, Firlej, Szymura, Depowski, Lipiński, Kania, Mucha, Semeniuk, Halaba,  Zwiech, Czunkiewicz (L)

Źródło: inf.własna