Reprezentacja: Pewne zwycięstwo w meczu z Węgrami zakończyło rywalizację polskich kadetów na EYOF

Reprezentacja: Pewne zwycięstwo w meczu z Węgrami zakończyło rywalizację polskich kadetów na EYOF

Za nami ostatni mecz XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy rozgrywanego w węgierskim Györ. W spotkaniu, którego zwycięzca miał zająć siódme miejsce, Polacy ponownie pokonali gospodarzy.

Biało-Czerwoni na parkiet wyszli niezwykle zmotywowani i, choć stawką spotkania była jedynie siódma lokata, nie zamierzali pozwolić sobie na przegraną w ostatnim meczu EYOF. Podobnie jak w poprzednim pojedynku z Węgrami, Polacy od początku narzucili gospodarzom własny styl gry. Ponownie umiejętnie wykorzystali jeden ze swoich największych atutów – zagrywkę. Dzięki niej utrudnili Węgrom nie tylko przyjęcie, ale również grę na siatce, co pomogło Polakom ustawić skuteczny blok. Wysoki procent skuteczności w ataku polskich skrzydłowych przypieczętował kolejne pewne zwycięstwo w meczu reprezentacją Węgier, a tym samym zajęcie siódmej lokaty na XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.

 

Turniej w Györ był pierwszym poważnym sprawdzianem Polaków przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Losowanie grup na mundial niestety nie było szczęśliwe dla polskich kadetów, których rywalami już w fazie grupowej będą siatkarze z Kuby, Brazylii, Japonii i Francji.

 

Polska – Węgry 3:0 (25:15, 25:18, 25:17)

 

Składy drużyn:
Polska: Grygiel, Kapica, Adamczyk, Michalak, Rajsner, Czyrniański, Firszt, Sługocki, Zaguła, Prokopczuk, Jezierski, Szymura (L)

Węgry: Lukács, Szabó B., Szabó F., Szabó M., Csizmadia, Hartyányi, Fülöp, Horváth, Kiss Marcell, Flachner, Móró, Kiss Máté

Źródło: inf.własna/cev.lu

Fot.: cev.lu 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *