Reprezentacja: Pięciosetowy mecz i porażka z mistrzami Europy na inaugurację EYOF

Reprezentacja: Pięciosetowy mecz  i porażka z mistrzami Europy na inaugurację EYOF

Za nami pierwszy mecz XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który niestety nie skończył się pomyślnie dla naszych siatkarzy. Polacy po pięciosetowym boju musieli uznać wyższość Czechów.

 Od początku było widać, że polscy kadeci wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. Mimo początkowych problemów z zagrywką,  Polacy szybko poprawili się w tym elemencie, co pozwoliło im na uzyskanie wysokiej przewagi. Skuteczność w ataku i w polu serwisowym oraz duża ilość wykorzystanych kontr pozwoliły polskim siatkarzom zdominować Czechów i pewnie wygrać pierwszą partię.

 

Choć drugi set na początku wyglądał równie imponująco w wykonaniu Polaków, po pierwszej przerwie technicznej zafunkcjonował czeski blok, co spowodowało problemy z naszą skutecznością w ataku. Sytuację uratowała zagrywka, dzięki której polskim siatkarzom udało się wygrać drugą partię i utrzymać prowadzenie w całym meczu.

 

Porażka w pierwszych dwóch setach wyraźnie zmotywowała czeskich siatkarzy, którzy na początku trzeciej partii znacznie poprawili jakość swojej gry i wyszli na prowadzenie. Choć Polacy mieli swoje szanse na wyrównanie wyniku, niewykorzystane kontry i skuteczny blok Czechów ostatecznie pogrzebały nadzieję polskich siatkarzy na zwycięstwo w trzech setach.

 

Czwarta partia była wymianą ciosów. Obie drużyny, choć momentami popełniały błędy, nie chciały odpuścić, a na tablicy wyników parokrotnie widniał remis. Polski rozgrywający, Szymon Jezierski, wykorzystywał skuteczną grę atakującego, często wybierając opcję ataku przez prawe skrzydło. Mimo wyrównanej gry i ogromu walki, to Czesi okazali się lepsi w czwartej partii i doprowadzili do tie-breaka.

 

Decydujący set był kontynuacją wyrównanej gry z czwartej partii. Choć to mistrzowie Europy uzyskali jednopunktową przewagę przy zmianie stron, Polacy doprowadzili do remisu.  Niestety w końcówce więcej szczęścia mieli reprezentanci Czech, którzy dopiero po grze na przewagi pokonali Polaków.

 

Czechy – Polska 3:2 (21:25, 21:25, 25:20, 25:23, 17:15)

 

Składy drużyn:

Czechy: Pavlicek (L), Sulc,    Piskacek, Polak, Drozen, Svoboda, Vasina, Toman, Rohacek, Horak, Sotola, Varous

Polska: Grygiel, Kapica, Adamczyk, Michalak, Rajsner, Czyrniański, Firszt, Sługocki, Zaguła, Prokopczuk, Jezierski, Szymura (L)

 

Pozostałe mecze Polaków w fazie grupowej EYOF:

Polska – Rosja 25 lipca, 11.30
Polska – Węgry 26 lipca, 16.30

 

Źródło: inf.własna/cev.lu

Fot.: cev.lu 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *