Reprezentacja: Pierwszy mecz sparingowy z Brazylijczykami zakończony zwycięstwem

Reprezentacja: Pierwszy mecz sparingowy z Brazylijczykami zakończony zwycięstwem

Przed reprezentacją Polski U23 impreza docelowa, jaką są mistrzostwa świata rozgrywane w Egipcie. W pierwszym z trzech meczów kontrolnych rozgrywanych przed tym turniejem Polacy pokonali reprezentację Brazylii.

Choć niewątpliwie siatkarską stolicą Polski od piątku stał się Kraków, gdzie seniorska drużyna narodowa walczy o wygraną w Memoriale Huberta Wagnera, nie możemy zapomnieć o poczynaniach młodzieżowych reprezentacji. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza są już na finiszu przygotowań do zbliżającego się siatkarskiego mundialu. Jednym z ostatnich sprawdzianów formy był dzisiejszy mecz kontrolny, pierwszy z trzech, rozgrywany w Jelczu-Laskowicach. Młodzi Polacy spróbowali swoich sił w nowym systemie, a więc w meczu rozgrywanym do czterech zwycięskich setów, po piętnaście punktów w każdym. Również w przypadku zagrywki zaszły pewne zmiany – po wykonaniu tego elementu siatkarze będą musieli wylądować przed linią dziewiątego metra.

Biało-Czerwoni, mimo problemów z przyzwyczajeniem do nowych zasad, pokonali Brazylijczyków 4:2. Jak mówi trener Dariusz Daszkiewicz, o zwycięstwo nie było łatwo: – Granie samych tie-breaków wymaga cały czas koncentracji. Strata dwóch, trzech punktów na początku seta jest już później trudna do odrobienia, choć w drugiej partii udało nam się odwrócić losy rywalizacji – skomentował szkoleniowiec Polaków.

Polska – Brazylia 4:2 (9:15, 16:14, 13:15, 15:9, 15:13, 15:12)

Polska: Marcin Komenda, Kamil Semeniuk, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Mateusz Czunkiewicz (L), Bartłomiej Lipiński, Jan Firlej, Dominik Depowski

Przed wylotem na mistrzostwa świata Polacy jeszcze dwukrotnie zagrają z Canarinhos: 13 sierpnia w Twardogórze (godz. 17:00) oraz 15 sierpnia w Wałbrzychu (godz. 19:00).

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *