Reprezentacja: Polacy na finiszu przygotowań do mistrzostw świata U23 zagrają z Brazylią

Reprezentacja: Polacy na finiszu przygotowań do mistrzostw świata U23 zagrają z Brazylią

Przed nami impreza docelowa jednej z polskich drużyn narodowych – mistrzostwa świata U23 rozgrywane w Egipcie. Przed zbliżającym się turniejem Polacy sprawdzą swoją formę w spotkaniach kontrolnych z reprezentacją Brazylii.

Po drugim zgrupowaniu w Zakopanem, które trwało od 30 lipca i zakończyło się dzisiaj, przyszedł czas na kolejny, już ostatni etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw świata w Egipcie. – Za nami czas bardzo intensywnych zajęć. W Zakopanem pracowaliśmy nie tylko nad siłą fizyczną, ale również nad techniką i taktyką, nad różnymi ustawieniami szóstki – powiedział Dariusz Daszkiewicz, trener reprezentacji Polski.

Polacy przeniosą się teraz na Dolny Śląsk, gdzie będą mogli sprawdzić, jak duże efekty przyniosła wspomniana przez polskiego szkoleniowca praca. Odbędą się tam kolejne obozy przygotowawcze, a w dniach 12, 13, 14 sierpnia w Jelczu Laskowicach, Twardogórze i Wałbrzychu młodzi polscy siatkarze sprawdzą swoją formę w sparingach z brazylijczykami.

Warto przypomnieć, że treningi musiały objąć także pracę nad przyzwyczajeniem młodych siatkarzy do nowych zasad gry – właśnie na mistrzostwach świata U23 osoby decyzyjne FIVB postanowiły przetestować eksperymentalne siatkarskie rozwiązania. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza będą musieli m.in. po zagrywce lądować przed linią dziewiątego metra, a mecze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym.

Wylot do Kairu został zaplanowany na 16 sierpnia. Do stolicy Egiptu poleci dwunastu siatkarzy, natomiast obecnie w treningach uczestniczy czternastu zawodników.

14-osobowa kadra U23 przygotowująca się do MŚ U23:

Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Komenda

Atakujący: Bartłomiej Lipiński, Kamil Semeniuk

Środkowi:  Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Jakub Zwiech

Przyjmujący: Dominik Depowski, Konrad Formela, Paweł Halaba, Rafał Szymura

Libero: Szymon Biniek, Mateusz Czunkiewicz   


Źródło: pzps.pl/opracowanie własne
Fot.: cev.lu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *