Reprezentacja: Polacy wciąż bez zwycięstwa w mistrzostwach świata kadetów

Za nami pierwszy mecz Biało-Czerwonych w walce o miejsca 17-20, który niestety skończył się porażką. Polacy po czterosetowym spotkaniu musieli uznać wyższość Chilijczyków.

Tegorocznych mistrzostw świata kadetów Biało-Czerwoni z pewnością nie zaliczą do udanych. Po porażce we wszystkich meczach fazy grupowej, podopiecznym Macieja Zendeła została walka o miejsca 17-20, która nie zaczęła się najlepiej, bo od porażki z reprezentacją Chile.

Pierwsza partia była niezwykle wyrównana, jednak w końcówce granej na przewagi lepsi okazali się Chilijczycy. Biało-Czerwoni nie zachowali wystarczająco dużo spokoju i cierpliwości, przez co po pierwszym secie to nasi przeciwnicy cieszyli się z prowadzenia. Porażka wyraźnie zmotywowała Polaków, na których nie było mocnych w drugiej partii – niesamowita skuteczność na siatce, zarówno w bloku, jak i w ataku, oraz świetna zagrywka dały podopiecznym Macieja Zendeła pewne zwycięstwo i wyrównanie wyniku meczu. Niestety przełomowa trzecia partia padła łupem Chilijczyków, a czwarty set okazał się być jedynie formalnością.

Polskim kadetom do zakończenia mistrzostw świata zostały jeszcze dwa spotkania – 25 sierpnia z reprezentantami Tunezji (10:00), a dzień później z Meksykanami (10:00).

Polska – Chile 1:3
(26:28, 25:13, 21:25, 18:25)

Składy drużyn:

Polska: Jezierski, Prokopczuk, Czyrniański, Firszt, Sługocki, Zaguła, Kapica, Grygiel, Adamczyk, Michalak, Rajsner, Szymura (L)
Chile: Ibarra, Mülchi, Leon, Julio, Doña, Rusch, Mardones, Zambrano, Urzua, Lavin (L), Zenteno, Vergara

Źródło: inf.własna