Reprezentacja: Porażka podopiecznych Dariusza Daszkiewicza w drugim meczu mistrzostw świata U23

Za nami drugie spotkanie Polaków w Kairze, gdzie są rozgrywane mistrzostwa świata U23. Niestety problemy zdrowotne polskiej drużyny i świetna dyspozycja Brazylijczyków nie pozwoliły Biało-Czerwonym myśleć o zwycięstwie w tym meczu.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, jednak to Brazylijczycy wypracowali sobie minimalną przewagę, którą po bloku na polskim atakującym powiększyli do trzech punktów (7:4). Błędy w przyjęciu i brak skuteczności w ataku Polaków pozwoliły Canarinhos powiększyć prowadzenie do czterech oczek (11:7). Tak dużych strat nie udało się zniwelować i to brazylijscy siatkarze wyszli na prowadzenie w meczu.

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza od początku drugiego seta musieli gonić wynik (3:0). Po złym przyjęciu Pawła Halaby na boisku zastąpił go Dominik Depowski, i to właśnie przy zagrywce rezerwowego przyjmującego Polacy odrobili straty (4:4) i set rozpoczął się od nowa. Na tablicy wyników wciąż widniał remis (8:8). Dopiero po ósmym punkcie Brazylijczycy ponownie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (11:9), które powiększyli do trzech oczek (13:10). Choć Polacy mieli szansę na odrobienie strat, blok na Depowskim dał Brazylijczykom piłkę setową. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza pokazali jednak charakter, przy trudnej zagrywce Rafała Szymury wyrównując wynik seta (14:14). Błąd Brazylijczyków dał Polakom piłkę setową (15:16), jednak Biało-Czerwoni nie wykorzystali tej szansy. Ostatecznie autowy atak Polaków z lewego skrzydła zakończył drugą partię, w której triumfowali Brazylijczycy.

Pierwsze akcje trzeciej partii, jak w poprzednim secie, zostały zdominowane przez Brazylijczyków. Polacy nie potrafili sobie poradzić z zagrywką Canarinhos (3:1), jednak dość szybko wrócili do dobrej gry. Po świetnej zmianie z poprzedniego seta, na boisku pozostał Bartłomiej Lipiński, który również w tej partii imponował skutecznością. Świetna gra w bloku Polaków pozwoliła im wyrównać wynik (6:6), a parę akcji później wyjść na prowadzenie (7:8). Niestety przewagi nie udało się utrzymać i, po udanych kontrach, to Brazylijczycy mieli dwa oczka więcej (12:10). Błędy Canarinhos w ataku dały Polakom pierwszą piłkę setową (13:14), jednak podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie wykorzystali tej szansy i doprowadzili do wyrównanej końcówki. Mimo że tablica wyników już wskazywała zwycięstwo Brazylijczyków (20:18), doszło do pomyłki. Polacy wykorzystali zamieszanie i ponownie wyszli na prowadzenie (19:20), jednak tej piłki setowej również nie zamienili w zwycięstwo. Niestety niemoc Polaków w ataku przyniosła wygraną brazylijskim siatkarzom.

Już początek czwartej partii pokazał, że odwrócenie losów tego meczu będzie bardzo trudne. Polaków wyraźnie opuściły siły, co odbiło się na ich skuteczności w grze na siatce (5:2). Błędy w przyjęciu Biało-Czerwonych powiększyły przewagę Canarinhos (10:4), a te straty okazały się nie do odrobienia.

Brazylia – Polska 4:0 (15:10, 22:20, 22:20, 15:7)

Składy zespołów:

Brazylia: Rodrigo Leão, Douglas Souza, Gabriel Candido, Fernando Kreling, Romulo Silva, Matheus Bispo Dos Santos, Leonardo Nascimento, Felipe Moreira Roque, Eduardo Sobrinho, Rogério Filho (L)