Reprezentacja: Rosjanie jeszcze silniejsi na mistrzostwa świata. Powroty znanych nazwisk do kadry.

Rosjanie ogłosili, że do drużyny narodowej po przerwie na najważnieszy turniej w sezonie powracają doświadczone nazwiska: Alexey Verbov i Sergey Grankin. Szkoleniowiec reprezentacji Rosji, Sergey Shlyapnikov podał nazwiska dziewiętnastu zawodników, którzy będą przygotowywać się do wrześniowych mistrzostw świata, które odbędą się we Włoszech i w Bułgarii.

Rosjanie mają już jeden sukces reprezentacyjny na swoim koncie w tym roku. W finale Ligi Narodów pokonali gospodarzy turnieju i zgarnęli złote medale. Teraz czas na mistrzostwa świata, a do nich przygotowywać się będzie dziewiętnastu zawodników.

W oczach trenera uznania nie znaleźli Igor Kobzar i Pavel Pankov. Na czempionat globu nie pojadą także atakujący Konstantin Bakun, przyjmujący Alexander Markin i środkowy Igor Filippov. Na powrót do reprezentacji po przerwie zdecydowali się  doświadczeni zawodnicy, libero Alexey Verbov i rozgrywający Sergey Grankin.

W planach przygotowań Rosjanie mają do rozegrania mecze kontrolne z reprezentacją Bułgarii, zaś już za niespełna 3 tygodnie przyjadą do Krakowa, by zmierzyć się w Memoriale Wagnera kolejno z Francją, Kanadą i Polską. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed wylotem do Bari, gdzie aktualni mistrzowie Europy zagrają w fazie grupowej MŚ z Amerykanami, Serbami, Australijczykami, Tunezją i Kamerunem.

Szeroki skład reprezentacji Rosji na mistrzostwa świata:

Rozgrywający: Alexander Butko, Sergey Grankin, Dmitry Kovalev

Atakujący: Maxim Mikhaylov, Pavel Kruglov, Viktor Poletaev

Przyjmujący: Egor Kliuka, Dmitry Volkov, Yury Berezhko, Anton Karpukhov, Aleksey Rodichev, Kirill Ursov

Środkowi: Artem Volvich, Ilia Vlasov, Ilyas Kurkaev, Dmitriy Muserskiy

Libero: Alexey Verbov, Alexey Kabeshov, Alexandr Sokolov

Źródło: sport.business-gazeta.ru/opracowanie własne
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *